Drugi Orszak Trzech Króli w Lubszy

0

W niedzielę (06.01.2019r.) w Lubszy po raz drugi odbył się Orszak Trzech Króli. Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. pod przewodnictwem ks. Józefa Melera proboszcza parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubszy.


Tuż po nabożeństwie wszyscy uczestnicy, prowadzeni przez gwiazdę betlejemską, chorągwie i przy akompaniamencie akordeonu przemaszerowali ulicami Lubszy w barwnym korowodzie do „żywej szopki”. Zbudowana została przez parafian, aby złożyć pokłon małemu dzieciątku. W szopce zagościła Święta Rodzina z dzieciątkiem oraz zwierzęta, które sprawiły wielką radość wszystkim dzieciom i dorosłym. Z dachu szopki anioł głosił śpiewem radosną nowinę.

Wśród uczestników orszaku nie mogło zabraknąć Trzech Króli, którzy jechali bryczką, jak również archaniołów wraz z aniołkami, pastuszków, Heroda, śmierci, diabełków, strażaków oraz mieszkańców Lubszy i okolicznych miejscowości. Uczestnikom orszaku zostały rozdane korony, śpiewniki i naklejki.

Po uroczystym pokłonie Trzech Króli wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na koncert kolęd, ciepły posiłek i słodki poczęstunek do Domu Ludowego w Lubszy, gdzie mogli wysłuchać utworów w wykonaniu: dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mąkoszycach oraz zespołu Bożenki.

Organizatorami Orszaku był Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy wraz z Parafią pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubszy.

Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób pomogły w zorganizowaniu Orszaku. W szczególności podziękowania kierujemy w stronę: Proboszcza Ks. Józefa Melera, Pani Anny Łowkis, Pani Beaty Frąckowiak, Państwa Grażyny i Jana Sowa, Państwa Urszuli i Dawida Tymków, dzieci i rodziców z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mąkoszycach, zespołu Bożenki, strażaków OSP w Lubszy, Pana Eugeniusza Muchy, Pana Bernarda Bilińskiego, osób, które upiekły ciasta na poczęstunek. Dziękujemy serdecznie wszystkim przybyłym na Orszak. – przekazali organizatorzy.

Fotogaleria – Martyna Tymków