Spotkanie poetycko – muzyczne w szkole w Mąkoszycach

0

W dniu 8 marca Zespół ds. Promocji Zdrowia przygotował wraz z uczniami klas II – VIII spotkanie poetycko – muzyczne. Myślą przewodnią spotkania było hasło: „Od smutku do radości”. Przedsięwzięcie to jest odpowiedzią na tegoroczne działania prozdrowotne jakie są realizowane w szkole w Mąkoszycach, a dotyczące właściwych relacji rówieśniczych.


Prezentowana tematyka utworów opowiadała o pełnej gamie uczuć z którymi zmagają się zarówno dzieci jak i dorośli. Grono miłośników poezji  z uwagą i skupieniem  wysłuchało wierszy m.in. Hanny Januszewskiej „Lwy”, Doroty Rozewe „Złośnik”, Ewy Szelburg – Zarembiny „List do kolegi”, Joanny Kulmowej „Smutki”, czy też  Czesława Janczarskiego „Nie mijam”. Uzupełnieniem spotkania była oprawa muzyczna w postaci piosenek śpiewanych przez uczennice klasy VI Magdalenę Górawską i Weronikę Kalinowską pt. „Piosenka o przyjaźni” oraz uczennicę klasy VIII Julię Jandrysiewicz pt. „Wyobraźnia”. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu wszyscy zamyślimy  się nad uczuciami, które towarzyszą nam w życiu.  Wierzymy w to, że  dzięki poezji  nie będziemy  zbyt łatwo  poddawać się smutkowi, złości ani zwątpieniu. Prezentowane  utwory były głosem społeczności szkolnej wzywającym nas to tego, abyśmy starali się żyć radośnie, ufnie i kochająco.

  Dziękujemy  wszystkim za uczestniczenie i pozytywny odbiór naszego przedsięwzięcia – jednocześnie mamy nadzieję, iż wpisze się ono na stałe do kanonu imprez organizowanych przez szkołę. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi  i życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu piękna i tajemnicy poezji.

Justyna Kaczmarek

   Marta Preis