Dzień odkrywania talentów i kiermasz zdrowej żywności w PSP w Lubszy

0

Dn. 31 maja br. w publicznej Szkole Podstawowej w Lubszy jak co roku Rada Rodziców zorganizowała uczniom Dzień Dziecka. Dzień ten obfitował w wiele atrakcji. Były dmuchańce, popcorn, rozgrywki sportowe. Jednak jednym z ważniejszych wydarzeń były występy uczniów, którzy chcieli zaprezentować w tym dniu swoje talenty oraz zainteresowania. A było co podziwiać!


Kilkoro uczniów zaprezentowało swoje umiejętności sportowe, np. Emilia i Weronika Adamiak z kl. I dały pokaz karate, Mateusz Mozoła z kl. VB podbijał piłkę na różne sposoby, Kornel Kazimierczak zaprezentował triki piłkarskie, a Wiktoria Cieśla zaprezentowała się w pokazie gimnastyki artystycznej. Najwięcej talentów ujawniło się jednak w dziedzinie wokalno – instrumentalnej. Uczniowie prezentowali utwory polskie, ale także anglojęzyczne. Gabriela Bider z kl. II zaśpiewała piosenkę ,,Drzwi do kariery”. Julia Polańska z kl. IVA zaprezentowała się w utworze anglojęzycznym pt. ,,So am I” podobnie jak uczennica kl. VA Nikola Jucha, która zaśpiewała piosenkę pt. ,,Belly ache”. Po talentach wokalnych przyszła kolej na występy instrumentalne. W tej kategorii zaprezentowali się: Jakub Milczanowski (kl. VA) i jego starszy brat – Mikołaj (kl. VII) w grze na saksofonie, podobnie jak Magdalena Windysz z kl. VI, która również zagrała na tym instrumencie utwór ,,Yesterday”. Jakub pięknie zagrał utwór ,,Goodbye my love, goodbye”, natomiast jego brat poruszył wszystkich utworem ,,Milion białych roż”. ”Kolejny występ należał do Weroniki Łowkis z kl. VI, która zagrała na gitarze i zaśpiewała utwór ,,Riptide”. Swoim aksamitnym głosem i pięknym wykonaniem piosenki ujęła całą publiczność. Podczas występów nie zabrakło również talentów tanecznych. Na scenie brylowały uczennice kl. I – Lena Chandoha i Zosia Komborska. Swoje nie lada umiejętności taneczne zaprezentowały także uczennice kl. IVB – Zuzia Sągol i Marta Roślicka w tańcu współczesnym, podobnie jak Maja Tomczyk – Palacz, która zatańczyła hip hop. W tym dniu uczniowie mogli zaprezentować także swoje kolekcje. Kamil Filipek z kl. VII zaprezentował modele samolotów, które własnoręcznie wykonał. Dominik Waligórski z kl. II przedstawił swoją kolekcję samochodów. Uczennica kl. I – Lena Chandoha zaprezentowała kolekcję ceramiki dla lalek, natomiast Oliwia Foltyn pokazała kolekcję 140 Little Pet Shop.

   Występy uczniów dostarczyły wszystkim wielu wzruszeń, a dla niektórych z nas były wielkim zaskoczeniem i zarazem odkryciem. Serdecznie dziękujemy wszystkim występującym uczniom za odwagę i chęć zaprezentowania się, co dla wielu uczniów nie było łatwe.

   Kolejnym ważnym wydarzeniem zorganizowanym tego dnia był Kiermasz Zdrowej Żywności, który był ostatnim działaniem w ramach realizacji programu ,,Szkoły Promującej Zdrowie” zaplanowanym na ten rok szkolny. Celem akcji było zachęcenie wszystkich do zdrowego trybu odżywiania się i zmiany swoich nawyków żywieniowych. Hala sportowa na kilka godzin zamieniła się w krainę zdrowiem płynącą. Każdy uczeń mógł skosztować potraw przyrządzonych ze składników bogatych w najcenniejsze dla zdrowia i urody składniki odżywcze. Na stołach znalazły się zatem zdrowe ciasta i ciasteczka (z marchwi, szpinaku, płatków owsianych, żurawiny, itp.), pasta czekoladowa z kaszy jaglanej, sałatki owocowe, pieczywo domowego wypieku, desery z nasion chia i owoców, kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, itp. Oprócz tego, że było bardzo zdrowo i kolorowo, było też przepysznie!

   Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy po raz kolejny udowodnili, że troska o zdrowie ich pociech jest dla nich bardzo ważna. Swoją postawą i zaangażowaniem w przygotowanie potraw na kiermasz pokazali, że można na nich liczyć w każdej sytuacji. Serdecznie Wam za to dziękujemy !

Opr. K. Raczkowska, A. Zimny