Międzyświetlicowy Turniej Sportowy o Puchar Wójta Gminy Lubsza

0

Jubileuszowy X Międzyświetlicowy Turniej Sportowy o Puchar Wójta Gminy Lubsza  odbył się 26 lipca na boisku sportowym w Dobrzyniu. Zawody otworzył prowadzący rozgrywki sportowe Pan Adam Mykita przedstawiciel LZS Viktoria Dobrzyń oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy życząc wszystkim jak najlepszych wyników, rywalizacji fair play a przede wszystkim radości i zadowolenia.


W turnieju wystartowało 42 zawodników ze świetlic wiejskich. Drużyny zmierzyły się w ośmiu konkurencjach sprawnościowych, które obejmowały m.in. rzuty na odległość, konkurencje sprawnościowe na czas, oraz skoki na skakance i odbijanie piłki głową . Do klasyfikacji końcowej liczyła się suma punktów uzyskanych przez wszystkich zawodników z danego zespołu.

Oto wyniki turnieju:

I miejsce i Puchar Wójta gminy Lubsza – Świetlica w Szydłowicach
II miejsce – Świetlica w Lubszy
III miejsce – Świetlica w Piastowicach
Wyróżnienia za udział otrzymały świetlice w Dobrzyniu, Błotach, Raciszowie, Borucicach.

Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami a drużyny dyplomam i nagrodami sportowymi. Na zwycięzców oraz wszystkich dopingujących zawody czekał słodki poczęstunek. Nagrody za zdobyte miejsca oraz wyróżnienia wręczył Pan Bogusław Gąsiorowski Wójt Gminy Lubsza. Na zakończenie imprezy sportowej odbyły się rozgrywki piłki nożnej a do udziału w grze  zostali zaproszeni także kibice. Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy składa podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu turnieju Panu Adamowi Mykita, Panu Przemysławowi Kowalskiemu oraz Panu Karolowi Pacholewicz.