Na terenie gminy Lubsza będą dodatkowe patrole policji

0
fot. KPP w Brzegu

Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Mariusz Stelnicki podpisał porozumienie z wójtem Lubszy Bogusławem Gąsiorowskim. Władze gminy przekazały komendzie 5 000 złotych na dodatkowe patrole. Policjanci będą pełnić ponadnormatywną służbę w miejscach najbardziej zagrożonych.


– Porozumienie zostało podpisane w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu. Dzięki funduszom wygospodarowanym z budżetu gminy, wzmożone patrole będą odbywały się na terenie gminy o różnych porach dnia z uwzględnieniem oczekiwań społecznych. Funkcjonariusze, w ramach dodatkowej służby, będą także kierowani do zabezpieczania różnego rodzaju imprez organizowanych na terenie gminy. Umundurowani policjanci dodatkowe patrole będą pełnić w swoim wolnym od służby czasie – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Podpisany dokument określa również zakres współpracy pomiędzy Policją i Gminą Lubsza. Obejmuje między innymi zasady prowadzenia wspólnych działań i przedsięwzięć w oparciu o analizę stanu bezpieczeństwa.