Konkurs na logo „szkoły promującej zdrowie” w PSP Lubsza

0

11 grudnia 2019 roku podczas comiesięcznego apelu porządkowego w szkole w Lubszy wręczono nagrody w konkursie na logo ,,Szkoły Promującej Zdrowie”. Konkurs ogłoszony został w ramach szkolnych obchodów ,,Światowego Dnia Rzucania Palenia”, który w tym roku przypadł na dzień 21 listopada. Oprócz konkursu na szkolnym korytarzu tradycyjnie pojawiła się ekspozycja wizualna na temat szkodliwości papierosów oraz e– papierosów, po które młodzież w ostatnim czasie częściej sięga myśląc, że są mniej szkodliwe, co oczywiście mija się z prawdą.


Uczniowie mieli dwa tygodnie na zgłoszenie projektu logo do konkursu. W rezultacie napłynęło 10 prac. Każda z nich została wykonana w ciekawy sposób i wyrażała myśl wpisującą się w działalność szkoły promującej zdrowie. Komisja w składzie:

p. A. Czechowska (Dyrektor szkoły),  p. M. Myszka, p. B. Bilska, p. M. Birecka, p. K. Raczkowska, p. D. Slabik i p. A. Kaźmierczak zdecydowała, że naszym wewnętrznym logo ,,Szkoły Promującej Zdrowie” będzie logo projektu uczennicy kl. VIB – Lidii Pachurki. Laureatką II miejsca została Wiktoria Berezowska z kl. IV, natomiast III miejsce zajęli uczniowie kl. VB – Kamil Ciećkiewicz i Mikołaj Drozd. Uczniowie otrzymali nagrody
i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez  Radę Rodziców, która zawsze wspiera szkołę w jej działaniach.

Zespół ds. Promocji Zdrowia laureatom konkursu serdecznie gratuluje i jednocześnie dziękuje uczniom oraz rodzicom za zaangażowanie się w promocję zdrowia na terenie szkoły.

Opr. K. Raczkowska