Radosne kolędowanie w Dobrzyniu [fotorelacja]

0

Mieszkańcy Dobrzynia w gminie Lubsza spotkali się w przeddzień uroczystości Objawienia Pańskiego, czyli popularnego święta Trzech Króli, na tradycyjnym opłatku. W świetlicy wiejskiej można było spotkać się z sąsiadami, kolegami, znajomymi i przyjaciółmi, spróbować specjałów miejscowych gospodyń, ale przede wszystkim – radośnie spędzić czas, śpiewając piękne polskie kolędy.


O atmosferę i organizację uroczystości zadbała sołtys Dobrzynia Pani Agata Bednarz przy wsparciu mieszkanek Dobrzynia, przedstawicieli rady sołeckiej i parafialnej i co jest godne polecenia, młodzieży licealnej.

Tradycyjna uroczystość zgromadziła niemałą część wspólnoty wiejskiej. Cztery pokolenia mieszkańców z niecierpliwością oczekiwało przy suto zastawionych stołach na rozpoczęcie wspólnego kolędowania począwszy od najmłodszej Kingi Szachnowskiej po najstarszego na uroczystości Pana Adama Bara.

Jak Dobrzyń, Dobrzyniem nie było tam tak wspaniałej atmosfery i radości jaką stworzył zespół wokalny Brzeskiego Centrum Kultury „Leśne Echo”, który poderwał obecnych do wspólnego kolędowania. Finałem czego było zaproszenie i wspólne kolędowanie zespołu z wójtem, ks. proboszczem i sołtysem. „Leśne Echo” zaśpiewało kilkanaście kolęd w nowej aranżacji przygotowanych na XIX Przegląd Kolęd i Pastorałek z jakimi zaprezentuje się 18 stycznia br. w Wińsku pow. Wołów na Dolnym Śląsku.

Więcej na temat uroczystości w Dobrzyniu w najbliższym wydaniu gazetowym „Panoramy”.

tekst i zdjęcia:

Eugeniusz Szewczuk