Trzeci Orszak Trzech Króli w Lubszy

0

W poniedziałek 06.01.2020 r. w Lubszy już po raz trzeci odbył się Orszak Trzech Króli, którego hasło w tym roku brzmiało: „Cuda, cuda ogłaszają”. Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. pod przewodnictwem ks. Józefa Melera proboszcza parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubszy. Następnie kolorowy orszak wyruszył w kierunku żywej szopki.


Po mszy św. uczestnicy uroczystości prowadzeni przez gwiazdę betlejemską i chorągwie, przy wspólnym śpiewie, przemaszerowali ulicami Lubszy w barwnym korowodzie do „żywej szopki”, zbudowanej przez parafian, aby złożyć pokłon Świętej Rodzinie. W szopce także zagościły zwierzęta, które sprawiły wielką radość wszystkim dzieciom i dorosłym. Wśród uczestników orszaku nie mogło zabraknąć Trzech Króli, archaniołów wraz z aniołkami, pastuszków, Heroda, śmierci, diabełków, króli, strażaków oraz mieszkańców Lubszy i okolicznych miejscowości. Uczestnikom pochodu zostały rozdane korony, śpiewniki i naklejki ufundowane przez Fundację Orszak Trzech Króli Warszawa.

Po uroczystym pokłonie Trzech Króli wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na koncert bożonarodzeniowy, ciepły posiłek i słodki poczęstunek do Domu Ludowego w Lubszy. Podczas koncertu bożonarodzeniowego można było wysłuchać kolęd i utworów w wykonaniu: Międzyszkolnego chóru Gminy Lubsza prowadzonego przez Jana Sowę oraz Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I st. Im. Andrzeja Kurylewicza w Namysłowie, w skład której wchodzili uczniowie i nauczyciele. Orkiestrę do występu przygotowali Stanisław Szymanowski i Szymon Rybitw. Przy jej  akompaniamencie, chór wraz ze wszystkimi uczestnikami orszaku śpiewali piękne kolędy i pastorałki. Spotkaniu towarzyszyła również zbiórka pieniędzy na kosztowne leczenie małego Frania Marcinkowskiego.

Organizatorem Orszaku był Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy wraz z Parafią pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubszy.

Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób pomogły w zorganizowaniu Orszaku. Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w tegorocznym Orszaku Trzech Króli. – przekazali organizatorzy.