Droga DW457 na odcinku Pisarzowice-Kościerzyce wyremontowana

0

Zarówno mieszkańcy Pisarzowic i Kościerzyc, jak i wszyscy użytkownicy drogi wojewódzkiej DW 457, na odcinku przebiegającym przez miejscowości od dłuższego czasu narzekali na stan techniczny nawierzchni. Droga, dzięki interwencjom Wójta Gminy Lubsza, doczekała się cząstkowego remontu.


Na zły stan nawierzchni drogi wojewódzkiej DW 457 narzekali praktycznie wszyscy kierowcy. Dodajmy, że codziennie poruszają się nią nie tylko mieszkańcy Kościerzyc i Pisarzowic, ale także inni użytkownicy, którzy kierują się w stronę Brzegu lub w stronę przeciwną – w kierunku Popielowa. 

Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski wielokrotnie interweniował w tej sprawie w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Opolu – zarówno w 2019 jak i 2020 roku. Droga w końcu doczekała się remontu cząstkowego. Remont wykonała firma PHU LARIX Sp. z o. o. z Lublińca. 

W ramach dobrej współpracy z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Opolu został wykonany remont cząstkowy drogi wojewódzkiej DW 457 na odcinku Pisarzowice – Kościerzyce. Dziękuję służbom Marszałka Województwa Opolskiego za wykonane prace. Dzięki nim udało się poprawić stan kolejnej jezdni na terenie Gminy Lubsza. – przekazał Wójt Bogusław Gąsiorowski.