Gmina Lubsza pozyskała kolejne środki finansowe w roku 2020 na inwestycje drogowe

0

Od kilkunastu lat na terenie Gminy Lubsza budowane są drogi transportu rolnego z udziałem środków Marszałka Województwa Opolskiego. Urząd Marszałkowski zawarł z Gminą Lubsza kolejne porozumienie na dofinansowanie następnej tego typu inwestycji.Gmina Lubsza w roku 2020 zrealizuje II etap drogi transportu rolnego Nowy Świat-Tarnowiec o wartości około 238 000,00 zł z udziałem około 40% funduszy zewnętrznych. Będzie to szósta droga transportu rolnego na terenie gminy. Wcześniej wykonano drogi Mąkoszyce-Roszkowice, Pisarzowice-Piastowice, Szydłowice boisko, Czepielowice-Złotówka oraz Czepielowice-Stawy.


Drogi transportu rolnego pozwalają rozwiązać sprawy transportowe dla lokalnego ruchu maszyn rolniczych oraz są alternatywą dojazdu mieszkańców do swoich domów w przysiółkach. Nawierzchnia asfaltowa pozwala dodatkowo utrzymać czystość dróg, z których błoto zmywane jest przez deszcz, nie tworzą się koleiny i skraca się czas dojazdu.


– Drugi etap budowy drogi na terenie sołectwa Nowy Świat jest bardzo oczekiwanym działaniem, ponieważ oprócz transportu rolnego zapewni dojazd do połowy posesji na terenie miejscowości. Do dziś wielu mieszkańców z niedowierzaniem podchodzi do realizacji tej inwestycji, która zostanie sfinalizowana do końca listopada 2020 r. – informuje Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski.


We wtorek 14 lipca 2020r., w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego miało miejsce uroczyste podpisanie umowy w sprawie dofinansowanie inwestycji. Z ramienia UMWO porozumienie podpisali: Zbigniew Kubalańca Wicemarszałek Województwa Opolskiego i Antoni Konopka Członek Zarządu Województwa Opolskiego, natomiast w imieniu Gminy Lubsza – Bogusław Gąsiorowski Wójt Gminy.