Budowa sal lekcyjnych w Mąkoszycach

0

Trwa rozbudowa szkoły w Mąkoszycach. Roboty budowlane rozpoczęły się w lipcu 2020 roku. Przy hali sportowej powstaną także nowe sale lekcyjne, tak by dostosować warunki lokalowe szkoły do potrzeb prowadzenia nauczania w cyklu ośmioletnim.


W 2020 r. rozpoczęły się roboty budowlane przy hali sportowej w Mąkoszycach na podstawie dokumentacji projektowej, wykonanej pracownię projektową z Wielunia. Roboty rozpoczęły się w lipcu 2020 r. i trwają do teraz. Do tej pory wykonane zostały roboty murowe, podciągi i wieńce żelbetowe, klatka schodowa, strop gętsożebrowy parteru, roboty murowe I pietra, strop gęstożebrowy I piętra. Trwają prace nad wykonaniem pokrycia dachu.

Celem budowy jest dopasowanie pomieszczeń szkoły w Mąkoszycach, która przed reformą oświaty kształciła uczniów w klasach I-VI, do potrzeb obecnie obowiązującego cyklu ośmioletniego, tj. dla klas I-VIII. W budynku szkoły pojawią się dwie nowe sale lekcyjne oraz zwiększona zostanie liczba toalet.

Zadanie wykonywane jest przez zwycięzcę przetargu, tj. przedsiębiorcę z Popielowa. Wartość inwestycji wraz z dokumentacją projektową to 1 040 000,00. zł. Termin zakończenia umowy, zgodnie z umową to 30 listopada 2020 r.

– To dla nas bardzo ważna inwestycja. Staramy się zapewnić wszystkim uczniom z Gminy Lubsza jak najlepsze warunku do nauki. Dzięki realizowanemu projektowi uda nam się rozwiązać problemy lokalowe. Szkoła w Mąkoszycach zyska dwie nowe pracownie. Co za tym idzie, uzupełnimy ostatnie braki w pomieszczeniach szkolnych na terenie Gminy Lubsza – informuje wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski.