Drogi osiedlowe w gminie Lubsza zostaną wyremontowane

0

Do końca grudnia potrwa naprawa 31 odcinków dróg na terenie gminy Lubsza. Naprawa dotyczy głównie infrastruktury osiedlowej w miejscowościach: Błota, Borucice, Czepielowice-Stawy, Dobrzyń (Sielska Woda), Garbów, Kościerzyce, Lubsza, Mąkoszyce, Michałowice, Myśliborzyce, Nowe Kolnie, Nowy Świat, Piastowice, Pisarzowice, Rogalice (Smolarnik), Roszkowice, Szydłowice, Śmiechowice i Tarnowiec.

– Wartość tego zadania wyniesie 430 tys. złotych, a środki w całości pochodzą z naszego budżetu. Naprawionych zostanie 31 odcinków dróg gminnych klasy L i D. Chodzi głównie o tzw. drogi osiedlowe. Łączna długość wyremontowanych ulic wyniesie ok. 2,65 km. Do wykonania jest ponad 8 tys. m2 nawierzchni asfaltowej – mówi Bogusław Gąsiorowski.

– Przetarg na to zadanie wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo -Mostowych z Brzegu. Dodatkowo lokalna firma z Czepielowic utwardzi tłuczniem pobocza. Wszystkie prace zostaną wykonane do końca bieżącego roku – dodaje wójt Lubszy.

Dodajmy, że na kompleksową przebudowę czeka również droga powiatowa 1142 O (ul. Kolejowa w Mąkoszycach). To jednak zadanie w kompetencjach brzeskiego starostwa. Gmina Lubsza partycypowała już w kosztach przygotowania dokumentacji budowlanej i chce również dołożyć z własnego budżetu do przebudowy tej drogi. Jeśli powiat otrzyma dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, to remont może zostać wykonany w przyszłym roku.