Dobra wiadomość dla wędkarzy. Kolejne zarybianie zbiornika w Kościerzycach [wideo]

0
Wójt Bogusław Gąsiorowski razem z członkami Zarządu Stowarzyszenia “Kormoran”: (pierwszy po lewej) Bogdanem Zagułą oraz (ostatni po prawej) Hieronimem Walczakiem podczas zarybiania

W sobotę (05.12.2020) Stowarzyszenie Kormoran zarybiło zbiornik wodny w miejscowości Kościerzyce. W tym roku do wody trafiło kilkaset kilogramów karpia, a także między innymi płocie i liny. Dodajmy, że Stowarzyszenie zarybiało zbiornik także w latach poprzednich.

Zastanawiając się gdzie wybrać się na ryby – odpowiedź może być tylko jedna – do Kościerzyc! Tamtejszy zbiornik wodny został po raz kolejny zarybiony przez Stowarzyszenie „Kormoran”. Dodajmy, że w latach poprzednich również przeprowadzano poprzednie akcje, a do wody trafiały m.in. takie ryby jak: karpie, karasie, okonie, płocie i liny.

Dodajmy, że staw w Kościerzycach zarządzany jest przez Stowarzyszenie „Kormoran”. Wzorem lat poprzednich składki członków Stowarzyszenia przeznaczone zostały na zakup ryb. W tym roku zakupiono przede wszystkim karpie o wadze 2-2,5 kg, w ilości kilkuset kilogramów oraz jako premię Stowarzyszenie otrzymało: płocie, okonie, karasie srebrne i liny.

Ryby były w doskonałej kondycji zdrowotnej i na wiosnę „połamią niejedną wędkę”.