Trwa Narodowy Spis Powszechny. W powiecie brzeskim spisało się mniej niż 30% mieszkańców. Najwięcej w Lubszy

0

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. W powiecie brzeskim udział w spisie wzięło póki co mniej niż 30% mieszkańców – a przypomnijmy, że spisanie się jest obowiązkowe. Sprawdzamy, w której Gminie spisało się najwięcej osób.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1. kwietnia i zakończy 30. września. W tym czasie wszyscy Polacy powinni udzielić informacji spisowych – spisać się internetowo, telefonicznie lub poprzez kontakt z rachmistrzem.

Na lidera w powiecie brzeskim wysunęła się Gmina Lubsza, której 32,09% mieszkańców wzięło udział w spisie – zgodnie ze stanem na dzień 02.06.2021.

Serdecznie dziękuje Mieszkańcom Gminy Lubsza, którzy wzięli udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Państwa zaangażowanie przyczyniło się, do tego, że nasza Gmina (…) zajęła 1. miejsce w Powiecie Brzeskim, a 7 miejsce w województwie opolskim w rankingu pod względem realizacji obowiązku spisowego. – przekazał Gminny Komisarz Spisowy – Bogusław Gąsiorowski.

Na podium znalazła się także Gmina Skarbimierz – II miejsce i 28,61% spisanych mieszkańców oraz Gmina Brzeg – III miejsce i 28,02% mieszkańców, którzy wzięli udział w spisie. Nieco gorzej sytuacja wygląda w Gminie Olszanka – tu spisanych było 25,52% mieszkańców i w Gminie Grodków – 23,08%. Najmniej spisanych mieszkańców ma natomiast Gmina Lewin Brzeski – 21,44%.

Przypomnijmy, że Spis potrwa do 30. Września. Wszelkich informacji na jego temat szukać można u Gminnych Rachmistrzów Spisowych i na stronach internetowych gmin oraz w urzędach gmin i miast. Zachęcamy do czynnego udziału w NSP 2021 – zwłaszcza, że dzięki spisaniu się można wziąć udział w loterii spisowej i wygrać cenne nagrody.