Historyczny sukces zawodników z Lubszy !!!

0

Mistrzostwo województwa i awans do turnieju ogólnopolskiego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubszy w turnieju piłkarskim „Mała piłkarska kadra czeka” im. Marka Procyszyna

Dnia 9 czerwca 2021 r. na stadionie w Dobrzeniu Wielkim rozegrano Mistrzostwa Województwa LZS w Piłce Nożnej „Mała Piłkarska Kadra Czeka” im. Marka Procyszyna. W turnieju finałowym rywalizowały cztery drużyny chłopców z rocznika 2008 i młodsi: Dobrzeń Wielki – gospodarz turnieju, Głogówek – ubiegłoroczni zwycięzcy i uczestnicy turnieju ogólnopolskiego, Łambinowice – faworyt imprezy oraz Lubsza – debiutująca w zawodach takiej rangi.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Grano „sześciu na sześciu” systemem „każdy z każdym”.

W pierwszym meczu podopieczni trenera Adama Przybyły, po emocjonującym meczu pokonali drużynę z Głogówka 4:3. W kolejnym spotkaniu zawodnicy z Lubszy po równie pasjonującym spotkaniu wygrali z drużyną z Łambinowic 4:3. Wyniki innych meczów sprawiły, że po dwóch rozegranych kolejkach Lubsza zapewniła sobie zwycięstwo w całym turnieju. W ostatnim meczu piłkarze z Lubszy pokonali w bardzo dobrym stylu zespół z Dobrzenia Wielkiego 12:2.

Po turnieju entuzjazm i radość była ogromna. Spełniły się sportowe marzenia zawodników i trenera zespołu z Lubszy.

    Wójt Gminy Dobrzeń Wielki p. Piotr Szlapa oraz Przewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS Opole p. Gerard Halama wręczyli puchar za zwycięstwo oraz złote medale zwycięskiej drużynie. Drugie miejsce zajął zespół z Łambinowic, który miał lepszy bilans bramkowy od drużyny z Głogówka, która zajęła trzecie miejsce w turnieju. Gospodarze zawodów okazali się bardzo gościnni plasując się na czwartym miejscu.

Nagrodą za zwycięstwo w turnieju wojewódzkim jest również awans na Ogólnopolski Turniej KZ LZS w Piłce Nożnej „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, który odbędzie się 18 lipca w Zamościu.

Wyniki turnieju:

Głogówek – Lubsza 3:4

Łambinowice – Dobrzeń Wielki 7:1

Głogówek –  Dobrzeń Wielki 4:1

Lubsza – Łambinowice 4:3

Głogówek – Łambinowice 2:2

Dobrzeń Wielki – Lubsza 2:12

Tabela końcowa turnieju:

1. Lubsza                    9          20:8

2. Łambinowice          4          12:7

3. Głogówek               4          9:7

4. Dobrzeń Wielki       0          4:23

Skład zespołu z Lubszy: Maksymilian Rzepkiewicz, Mateusz Mozoła, Szymon Jacheć, Wiktor Salak, Oliwier Nikiel, Borys Bilski, Konrad Nowotarski, Mikołaj Drozd, Tomasz Foryś, Kamil Ciećkiewicz, trener – Adam Przybyła.

                                                                                                                      Opr. Adam Przybyła