Gmina Lubsza: Dożynki Gminne 2021 odbędą się w Dobrzyniu. Znamy program wydarzenia

0

Dożynki to tradycyjne, coroczne wydarzenie, które jest podsumowaniem czasu żniw i tradycyjnym podziękowaniem dla rolników za ich trud i pracę. W zeszłym roku wiele dożynek zostało odwołanych z uwag na trwającą pandemię. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku w Gminie Lubsza Dożynki Gminne odbędą się i zostaną zrealizowane w Dobrzyniu.


Święto plonów Gminy Lubsza zaplanowano na niedzielę 5. września. Impreza zostanie zorganizowana na terenie boiska sportowego w Dobrzyniu. Do udziału w niej zaprasza Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski.

Wydarzenie rozpocznie się tradycyjnie – od Mszy Świętej, która odprawiona zostanie w kościele św. Stanisława Kostki w Dobrzyniu (o godz. 13:00). Tuż po niej, zaplanowano przemarsz korowodu dożynkowego na boisko sportowe.

O godzinie 15:00 nastąpi oficjalnie rozpoczęcie imprezy, a zgromadzonych gości przywita Wójt Gminy Lubsza. Następnie przyjdzie pora na ceremonię przekazania chleba, która nierozerwalnie związana jest z dożynkami. W tej części zaplanowano także rozpoczęcie konkursu na najpiękniejszą koronę dożynkową.

O godzinie 16:00 rozpocznie się część artystyczna. Na scenie zaprezentują się tacy artyści jak: Małgorzata Kalińska, Zespół Stylizowanych Tańców Ludowych „Piast” oraz zespół „Leśne Echo”. O godz. 18:30 ogłoszony zostanie werdykt konkursu koron dożynkowych, a tuż po tym przyjdzie czas na kolejne propozycje artystyczne. Na scenie wystąpi zespół „uElektrogórale” (godz. 19:00), a imprezę zwieńczy wspólna zabawa dożynkowa przy dźwiękach muzyki zespołu MGJ.

Nie zabraknie wielu innych atrakcji takich jak m.in.: grochówki, stoisk gastronomicznych, konkursów, gier i zabaw dla dzieci.

Organizatorem wydarzenia jest Gmina Lubsza oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy. Wszelkie szczegóły, informacje o programie dostępne są na stronie internetowej www.lubsza.ug.gov.pl.