Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski: „Jestem zaszczepiony przeciw COVID-19 i zachęcam mieszkańców do szczepień”

0

Akcja szczepień przeciw Covid-19 trwa w całej Polsce. Dane jednak są alarmujące i każdego dnia spada zainteresowanie szczepionkami. Dodajmy, że przyjęcie wakcyny jest kluczowe w walce z Covid-19 – chroni nas i innych. Do szczepienia się zachęca mieszkańców Wójt Gminy Lubsza.

Jeden z punktów szczepień na terenie Gminie Lubsza znajduje się w ośrodku zdrowia Medyken w Czepielowicach prowadzonym przez dr Ewę Jarczyńską-Nimsz. To właśnie tam szczepionkę przeciw Covid-19 przyjął 5. sierpnia Wójt Bogusław Gąsiorowski. Włodarz gminy, przyznał, że warto się zaszczepić i zachęca do tego wszystkich mieszkańców gminy.

– Zdecydowałem się na szczepienie, żeby chronić siebie i innych przed koronawirusem. Nadmienię, że decyzję o szczepieniu podejmuje każdy z nas z osobna, ale zachęcam niezdecydowanych mieszkańców gminy do szczepienia się. Zapowiadane są kolejne mutacje wirusa, a szczepionki skutecznie mogą ograniczyć kolejne fale. Kto wie, czy w przyszłości nie staną się odpłatne lub niedostępne w ogóle ze względu na obecne w Polsce małe zainteresowanie szczepieniami. – informuje Wójt Gminy Lubsza.
Bogusław Gąsiorowski, zachęca do skorzystania z oferty szczepień na terenie gminy – to jest i będzie w najbliższych dniach możliwe. Prognozuje też, że ze względu na spadające zainteresowanie, szczepionki dostępne będą tylko w miastach wojewódzkich.

– Przyjęcie szczepionki w miejscu zamieszkania jest wygodniejsze. Ze względów praktycznych jeszcze na dniach możemy zaszczepić się na terenie gminy. Moim zdaniem, z uwagi na coraz mniejszą liczbę chętnych do szczepień zostanie nam możliwość szczepień w miastach wojewódzkich. – podsumowuje Wójt Gminy.