Kolejny projekt GOK-u w Lubszy

0
fot. GOK w Lubszy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy realizuje projekt „Budujemy przyszłość młodych – kreatywne warsztaty edukacyjno-artystyczne”. Jest on finansowany przez Fundację Gobarto w ramach programu grantowego „Wspieramy Przyszłość” kwotą w wysokości dziesięciu tysięcy złotych. Projekt prowadzony jest dla dzieci i młodzieży z Mąkoszyc, Nowego Światu i Tarnowca (tylko te trzy miejscowości z gminy Lubsza zostały wskazane w regulaminie programu grantowego).


W ramach przedsięwzięcia, które potrwa do 24 maja 2024 r. przewidziano różnego rodzaju warsztaty i atrakcje (m.in. dotyczące programowania, artystyczno-ekologiczne i psychologiczne) dla młodych mieszkańców ww. miejscowości. Pierwsze z nich miały miejsce w świetlicy wiejskiej w Mąkoszycach i dotyczyły edukacyjnych gier planszowych.

Z uczestnikami spotkał się Andrzej Miller, pasjonat i edukator w dziedzinie planszówek, który w przystępny i atrakcyjny sposób przedstawiał walory, również edukacyjne, prezentowanych gier. Młodzi gracze z ochotą brali udział w zajęciach i – jak sami podkreślali „bardzo fajnie jest pograć nie tylko na konsoli, smartfonie, czy komputerze”.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama

O kolejnych zajęciach i samym projekcie można zapoznać się na stronie www.goklubsza.pl w zakładce Granty.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama