Spotkanie autorskie a Agnieszką Lis

0
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

19 czerwca br. w Bibliotece Publicznej w Kościerzycach odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Lis – polską pisarką, autorką powieści „Latawce”, „Huśtawka”, „Niebieski”, „Testament”, „Guziki czyli dwanaście historii o miłości”, „Szczęściarze”, „Przygody Pana Parasola”. Cechą charakterystyczną jej twórczości jest zróżnicowanie stylu i charakteru – pod względem treści, nastroju, sposobu narracji, a także innych środków technicznych.


Pani Agnieszka Lis pochodzi z Koszalina, a z wykształcenia jest pianistką i dziennikarką. Obecnie uczy muzyki, gry na fortepianie i oczywiście pisze.

Podczas spotkania pisarka bardzo chętnie opowiadała o swoich książkach, o początkach przygody z pisaniem, inspiracjach i spotkaniach z ludźmi, które zawsze motywują ją do dalszej pracy. Jej powieści opowiadają o życiowych perypetiach – bólu, rozstaniu, trudnych relacjach, samotności, chorobie i marzeniach. Książki bardzo mocno trafiają do serca i pozwalają zrozumieć, że z każdej sytuacji nawet tej najcięższej  zawsze jest jakieś wyjście. Obecni na spotkaniu mieli wiele pytań do autorki, która chętnie i barwnie odpowiadała na nie. Panowała miła, serdeczna atmosfera. Podczas spotkania autorka zaprezentowała się w pięknym kapeluszu wykonanym przez jedną z fanek jej twórczości.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama

Na koniec spotkania pani Agnieszka Lis wpisała się do pamiątkowej kroniki oraz składała autografy na swoich książkach, które można było zakupić na miejscu. Wszystkich zainteresowanych twórczością pisarki zapraszamy do bibliotek gminy Lubsza, w których można wypożyczyć jej książki.

Spotkanie  autorskie odbyło się w ramach akcji „Zaczytane Opolskie” – projekt zainicjowany i finansowany przez Zarząd Województwa Opolskiego realizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu i biblioteki całego regionu. Współorganizatorem spotkania był Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy.

Reklama
Reklama
Reklama