PG w Kościerzycach w ogólnopolskim finale olimpiady „ Myśli Jana Pawła II ”

0

Uczennice PG w Kościerzycach wzięły udział w VII Edycji Olimpiady : „Myśli Jana Pawła II”. Przesłanie Jana Pawła II do Ojczyzny i Rodaków – „Przestań się lękać!”.


Organizatorami są: Podlaska Rodzina Szkół im. Jana Pawła II, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, wydział katechetyczny kurii diecezjalnej w Białymstoku. Olimpiada ma na celu kształtowanie świadomości i postaw młodzieży, przybliżenie życia i wartości zawartych w nauczaniu Jana Pawła II, ukazanie znaczenia chrześcijańskiego systemu wartości.
Konkurs składa się z trzech etapów. Uczennice klas trzecich,Patrycja Wąsik, Julia Polanowska i Marta Mika pomyślnie przeszły etap szkolny, który miał formę pytań zamkniętych. Na etapie olimpiady wojewódzkiej w Opolu dziewczęta odpowiadały na pytania zamknięte i otwarte. Tutaj najlepiej wypadła Patrycja Wąsik, której drugie miejsce zagwarantowało udział w etapie krajowym. Nagrody i dyplomy zostały wręczone uczestnikom konkursu przez panią kurator Bilik podczas uroczystej gali w Filharmonii Opolskiej. Gratulujemy wszystkim uczennicom i panu Lechowi Chamotowi, szkolnemu katechecie, tego niewątpliwego sukcesu. Natomiast Patrycji Wąsik życzymy powodzenia podczas etapu ogólnopolskiego 20.06.2015 w Suwałkach.

M.Jarosz