Uroczyste otwarcie Domu Ludowego w Lubszy już w najbliższą niedzielę

1

Wójt Bogusław Gąsiorowski oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy zaprasza wszystkich mieszkańców na wielkie otwarcie nowego Domu Ludowego, które odbędzie się w niedzielę 9 sierpnia – początek o g. 15.00.


 

W programie uroczystości są:
– występy zespołów: Leśne Echo, Bożenki, Życzenie, TAU, Magic & Greg & Józek;
– zwiedzanie nowego Domu Ludowego;
– wspólna zabawa;
– poczęstunek dla dzieci i młodzieży.

Najwięcej atrakcji przewidziano dla dzieci. Będą gry i zabawy z animatorami, magiczne przedstawienie, ogródek artystyczny, który oferować będzie m.in.: malowanie twarzy, zwierzęta z balonów, tatuaże, malowanie koszulek, konkursy i szalone foto oraz baseny z kulkami i puszczanie baniek mydlanych. Gościem specjalnym będzie Książę Księstwa Brzeskiego.

Inwestycja zrealizowana została z tzw. oszczędności przetargowych, bo w ramach starego już Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007 – 2013. Pierwotny wniosek złożony do Zarządu Województwa Opolskiego opiewał na kwotę 3.292.000,00 zł. Po przetargu koszt inwestycji wyniósł 2.318.000,00 zł. – Cała inwestycja zamknęła się w 2.400.000,00 zł, bo doliczyć należy także koszt sporządzenia całej dokumentacji. Przekazanie placu budowy firmie z Kępna nastąpiło 21 stycznia tego roku. Do odbioru wykonawca zgłosił obiekt już 15 maja, ale trzeba jeszcze było poczekać na odbiory dokonywane przez Straż Pożarną, Sanepid i PINB– tłumaczy Bogusław Gąsiorowski – 30 czerwca otrzymałem decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie obiektu – dodaje wójt.
Dom Ludowy składa się z trzech, a w zasadzie czterech bloków użytkowych. Pierwszy stanowi świetlica wiejska, ze stołem do ping-ponga i grą w piłkarzyki. W przyszłości stanąć tam może także stół do bilardu. Drugi blok to biblioteka, trzeci – sala imprezowa o powierzchni 180 m2 z zapleczem kuchenno-magazynowym. Czwartą część Domu Ludowego zajmą pomieszczenia biurowe, sala ślubów raz zespół pomieszczeń technicznych i pomocniczych.
To jednak nie koniec inwestycji. – Chcemy zbudować przedszkole w Lubszy. Ta inwestycja powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Domu Ludowego, a o środki na to postaramy się w przyszłym roku, gdy tylko zostanie ogłoszony projekt unijny. Dziś zapraszam wszystkich na uroczyste otwarcie ośrodka kultury, który, mam nadzieję, będzie długo i dobrze służyć naszym mieszkańcom – zakończył wójt Gąsiorowski.