Znani i lubiani w Gminie Lubsza

0

Pani Maria Czarna dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy odchodzi na zasłużoną emeryturę.

 Pracę zawodową rozpoczęła w 1968 roku w PGR w Bąkowie. Pracę na terenie Gminy Lubsza podjęła jeszcze w Prezydium Gromadzkiej Rady Narodowej w Lubszy z przewodniczącym Bolesławem Zemanem w roku 1970.
Od 1972 roku zajmowała się kulturą w Gminie Lubsza kierując Gminną Biblioteką Publiczną a od 1995 roku Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Lubszy. Ponad 40 lat uczestniczyła w sprawowaniu mecenatu nad działalnością kulturalną, polegającym na wspieraniu i promocji twórczości, edukacji i oświaty kulturalnej, działań i inicjatyw kulturalnych w Gminie Lubsza, którą kolejno zarządzali Naczelnicy i Wójtowie: Jan Jeger, Edward Sterczewski, Tadeusz Zdebik, Tadeusz Zmarlik, Maria Jarecka, Stanisław Kowalski, Wojciech Jagiełłowicz a obecnie Bogusław Gąsiorowski.
Kolejnemu dyrektorowi GOK będzie bardzo trudno osiągnąć tyle sukcesów w życiu zawodowym co Pani Marii Czarnej, tak wysoko jest postawiona poprzeczka.
Dziękujemy Pani Marii Czarnej za pracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju kultury w naszej Gminie, za pielęgnowanie lokalnej tradycji i za tworzenie miejsca, z którym dziś wiele osób wiąże radosne wspomnienia.
 Gratulujemy wieloletniej pracy zawodowej i życzymy zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.

 

Wójt i pracownicy oraz Rada Gminy