ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

0

Światowy Dzień Zwierząt jest corocznym świętem obchodzonym dnia 4 października. W tym okresie w naszej szkole zbieramy karmę, koce, zabawki aby móc wesprzeć mieszkańców brzeskiego schroniska dla zwierząt „PRZYTUL PSISKO”.
Celem tych działań jest wywołanie zmiany zachowania i stosunku ludzi do zwierząt. Uświadomienie człowiekowi, że zwierzę to istota żywa, czująca, która także ma swoje prawa.


O Przytulisku „człowiek przypisał sobie prawo do posiadania zwierząt, a powinien być to przywilej, który można odebrać” Brzeskie przytulisko powstało w 2005 roku ze względu na rosnącą ilość bezpańskich psów. Wolontariat umożliwiono dopiero w lipcu 2010 roku.

Od tego czasu czynnie działają na rzecz znajdujących się tam psów, też kotów, gdyż ich los nie jest im obojętny.  Liczba znajdujących się tam zwierząt jest różna, w zależności od pory roku – jednak z upływem czasu liczba zwierząt niestety zwiększa się… Stale więc dobudowywane są  nowe kojce.

Wyjazd do przytuliska miał za zadanie uwrażliwić uczniów na los zwierząt. Wzbudzić w nich poczucie odpowiedzialności. Pozwolił nam poznać codzienność porzuconych zwierząt, trudną i odpowiedzialna pracę wolontariuszy.
Mogliśmy też osobiście przekazać zebrane datki.

,,Ratując jednego psa, nie zmienimy świata…,” ale uwrażliwimy nasze serca na cierpienie.

Opr. RW