Piernikowa zabawa w Przedszkolu w Pisarzowicach

0

Dla Przedszkolaków z Pisarzowic zorganizowano niedawno zajęcia, w których mogły wykazać się swoją kreatywnością. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia dzieci przyozdabiały pierniki i tworzyły z nich różnego rodzaju formy.


Święta bez pierników to nie pełne święta. Kierując się tym przesłaniem Przedszkole w Pisarzowicach postanowiło podążać za tą tradycją. Pierwszego grudnia 2016 roku mama jednego z wychowanków – pani Renata – przyniosła do przedszkola wcześniej upieczona pierniki. Dzieci starsze (5 – 6 latki) składały z pierników domki Baby Jagi, a młodsze (3 – 4 latki) choineczki.

Łączenie elementów odbywało się za pomocą lukru, który dzieci samodzielnie mieszały. Zabawa była naprawdę świetna. Przedszkolaki dekorowały pierniczki lukrem, kolorowymi posypkami, ciasteczkami i różnymi słodyczami. Wykonane wytwory zostały spakowane w paczuszki, które dzieci zabiorą do domu i ozdobią nimi stoły wigilijne.

Zapach pierników utrzymywał się w przedszkolu jeszcze długo. Dzięki takim działaniom dzieci mogły poczuć atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Dodatkowo mogły rozwijać swoje umiejętności manualne i zainteresowania kulinarne.