Dzień Babci i Dziadka w Mąkoszycach

0

Styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni. Są jednak w tym mroźnym czasie takie dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – to Dzień Babci i Dziadka.


W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mąkoszycach zaproszenie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta, oraz obdarzenie ich szczególnymi dowodami miłości, jest tradycją na stałe wpisaną w harmonogram imprez szkolnych. W tym roku to miłe spotkanie odbyło się 24 stycznia. Zaproszone Babcie i Dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich kochanych wnucząt. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Krystyna Ślusarek, która serdecznie przywitała przybyłych gości i złożyła im życzenia. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci (pod kierunkiem wychowawczyń: Grażyny Sowy, Katarzyny Adamczyk i Jolanty Wróbel) przedstawiły program artystyczny. Były deklamowane wierszyki oraz śpiewane piosenki. Warto zaznaczyć, że każdy z 62 uczniów I etapu nauczania, wziął czynny udział w przedstawieniu. Specjalną niespodzianką dla zaproszonych gości było przedstawienie teatralne pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” oraz jasełka przygotowane przez Annę Sorokowską (wychowawczynię klasy II b), Elżbietę Kastelik (wychowawczynię klasy IV) i Jana Sowę (nauczyciela muzyki), które zajęły II miejsce na XXXII Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych Herody 2017”.

Na zakończenie tradycyjne „100 lat” zagrali na trąbkach bliźniacy z klasy I – Paweł i Piotr Tatarczukowie.

Gromkie brawa świadczyły o tym, że występy wnucząt bardzo się Babciom i Dziadkom podobały.

Po wręczeniu laurek, nadszedł czas na słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami naszej placówki. Swoim występem złożyły Dziadkom podziękowania za miłość oraz trud włożony w ich wychowanie. Natomiast Seniorzy mogli podziwiać talenty swoich pociech, pracowitość i zaangażowanie. Nie obyło się także bez podziękowań nauczycielkom za ogromny wkład pracy w przygotowanie tej imprezy.

Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień w którym gościł uśmiech, wzruszenie i radości… Jedna z sentencji głosi: „Serce jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiaruje” (Gustaw Flaubert).

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie, a także za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło. Życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.