Udział uczniów ZSP W Lubszy w konkursie matematycznym ,,KANGUR”

0

Dn. 16 marca 2017 roku 49 uczniów ze szkoły w Lubszy i Dobrzynia głowiło się nad zadaniami w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”. – Test nie należał do najtrudniejszych – mówi jedna z uczennic.


Z samego rana młodzi matematycy dostali zestaw kilkudziesięciu pytań i 75 minut na ich rozwiązanie. Zostali pogrupowani w kategorie wiekowe: od drugiej klasy do szóstej. Najmłodsi (Żaczki) musieli rozwiązać 21 zadań, starsi (Maluchy) – 24, a pozostali 30. W zależności od stopnia trudności wydzielono trzy grupy zadań: za trzy, cztery oraz pięć punktów. Test nie należał do najtrudniejszych. Wystarczyło myśleć logicznie i posiadać podstawową wiedzę z zakresu matematyki. Pierwszych zwycięzców poznamy w maju. Jedną z form nagród pierwszego stopnia jest udział w międzynarodowych obozach matematycznych. Najdłuższą tradycją i największą popularnością cieszy się organizowany co roku obóz w Zakopanem.

Konkurs to najbardziej masowa szkolna impreza matematyczna na świecie, do której w tym roku przystąpiło 6 mln uczniów z 52 krajów. Kangur narodził się w Australii i stąd jego nazwa.

Opr. Halina Pawłowicz