Olimpiada przedszkolaków w Gminie Lubsza

0

Dnia 22 kwietnia 2017r, odbyła się V Olimpiada Sportowa Przedszkolaków z Gminy Lubsza. Tegorocznym organizatorem zawodów dla najmłodszych sportowców był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Mąkoszycach.


Celem olimpiady była popularyzacja ruchu sportowego u dzieci już od najmłodszych lat, wyzwalanie ducha rywalizacji, a także zawieranie nowych znajomości. W zmaganiach wzięły udział dzieci z Publicznego Przedszkola z Lubszy, Kościerzyc, Mąkoszyc i Pisarzowic oraz z oddziału przedszkolnego w Dobrzyniu i oddziału przedszkolnego przy PSP SPSK w Michałowicach. Maluchy rywalizowały w umiejętnościach sportowych w siedmiu konkurencjach, dostosowanych do ich wieku i możliwości. Były to rzuty woreczkami, przenoszenie piłeczki na talerzyku, zbijanie kręgli, wyścigi na czworakach slalomem oraz tory przeszkód.

Olimpiada swa oprawą nawiązywała do Igrzysk Olimpijskich . Na początku odbył się uroczysty przemarsz wszystkich drużyn, z których każda ubrana była w jednolite stroje sportowe. Następnie wprowadzono flagę olimpijską. Otwarcia Olimpiady dokonał Pan Bogusław Gąsiorowski, Wójt Gminy Lubsza wraz z Panią dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Mąkoszycach – Krystyną Ślusarek.

Zawody dostarczyły dzieciom wiele radości i zabawy. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie konkurencje. Miejsca i punkty zdobyte w trakcie zawodów miały wymiar symboliczny, ponieważ wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami i zostali uhonorowani medalami. Puchary wręczył Pan Wójt Bogusław Gąsiorowski, a medale zostały wręczone przez dyrektorów: Panią Agatę Czechowską z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lubszy, Pana Tomasza Komarnickiego z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Czepielowicach i Panią Krystynę Ślusarek z Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Mąkoszycach. Zawodnikom przez całą olimpiadę towarzyszyło wsparcie kibiców i zaproszonych gości. Puchar Kibica Olimpiady otrzymało przedszkole w Dobrzyniu. Po zakończeniu uroczystości wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Dyr. ZSP w Mąkoszycach
Krystyna Ślusarek

olimpiada przedszkole mąkoszyce _brzeg24