Uroczysty Dzień Strażaka w Czeskiej Wsi

0

W piątek (4 maja) odbyło się poświęcenie figury św. Floriana na budynku OSP w Czeskiej Wsi. W uroczystości udział wzięli mieszkańcy, Aneta Rabczewska Wójt Gminy Olszanka, Komendant Gminny OSP Marek Malinowski , Prezes Powiatowy ZOSPRP Piotr Cierpisz oraz Poczet Sztandarowy z OSP Przylesie.


Ceremonia rozpoczęła się od mszy świętej w intencji strażaków i ich rodzin. Ks. Proboszcz Czesław Morański podziękował strażakom za ofiarną pracę i pomoc oraz za niejednokrotne narażanie życia i zdrowia dla innych – „Jesteśmy dumni z Was – drodzy Strażacy”.

Po mszy odbył się tradycyjny przemarsz pododdziałów na placu przy remizie OSP w Czeskiej Wsi, gdzie dokonano wstawienia do kapliczki poświęconej figury Św. Floriana. Wydarzenie zostało połączone z Międzynarodowym Dniem Strażaka.

– Pragnę podziękować naszym strażakom za codzienny trud i bezinteresowną pomoc niesioną naszym mieszkańcom. To zajęcie niezwykle odpowiedzialne i wymagające, ale i warte swoich starań – mówiła wójt Aneta Rabczewska.

Po oficjalnej części uroczystych obchodów Prezes OSP Czeska Wieś Robert Stefanik zaprosił wszystkich zgromadzonych na wspólny poczęstunek.

źródło i fot. OSP Czeska Wieś