Przedszkolaki w bibliotece.

0

Choć ranek 9. maja był deszczowy, to nie zniechęciło to przedszkolaków z oddziału przedszkolnego w Czeskiej Wsi do odwiedzenia biblioteki również w Czeskiej Wsi. Gdy tylko zaświeciło słońce do biblioteki wraz z opiekunami weszła grupa dzieci z pięknym, kolorowym bukietem kwiatów.


Okazją do wizyty w bibliotece były obchody TYGODNIA  BIBLIOTEK , który corocznie trwa w dniach 8- 15 maja. A skoro jest to święto bibliotek to również i czytelników. Przedszkolaki zostały oprowadzone po pomieszczeniach biblioteki. Usłyszały co to jest biblioteka i kim jest czytelnik. Z przeczytanych im wierszy dzieci dowiedziały się jak ważny jest porządek na półkach, w ułożeniu książek, aby nie było kłopotu z ich wyszukiwaniem.

Głośne czytanie jest już tradycją podczas wizyt najmłodszych czytelników. Tym razem dzieci usłyszały bajkę „Niezwykła wizyta w bibliotece”, oglądając przy tym postaci bajkowe tam występujące, które później kolorowały. Uważam, że PRZEDSZKOLAKI z zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu, a niespodzianka sprawiła im frajdę.

Zapraszam dzieci do dalszych odwiedzin w bibliotece i kontynuowania przygody z książką.

Biblioteka Czeska Wieś