Dzień Seniora w Gminie Olszanka /fotorelacja/

0
fot. Eugeniusz Szewczuk

Tradycji stało się zadość. Na zaproszenie wójta Gminy Olszanka Pani Anety Rabczewskiej w środowe popołudnie 23 stycznia br. do Pogorzeli przybyli seniorzy z terenu całej gminy Olszanka.


Sala świetlicy wiejskiej w Pogorzeli wypełniła się do ostatniego miejsca. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu przygotował seniorom wspaniałą ucztę, zarówno duchową jak i kulinarną. Okazja ku temu była podwójna, albowiem w tych dniach przypadał Dzień Babci i Dziadka.

Na początku zaprezentowała się wielopokoleniowa grupa kolędnicza z Michałowa z bożonarodzeniowymi jasełkami. Byli trzej królowie, żłóbek z dzieciątkiem, pasterze, kolędnicy, a nade wszystko niezwykle urokliwe jasnowłose aniołki. Jakże przyjemnie było je oglądać i razem z nimi kolędować.

Były życzenia od Pani wójt, Przewodniczącej Rady Gminy, Pani Sekretarz Urzędu Gminy, księży proboszczów z Przylesia i Wierzbnika. Szczególne podziękowania Pani wójt przekazała dwóm parom małżeńskim: Janinie i Pawłowi Bireckim z Olszanki oraz Janinie i Franciszkowi Podgórni z Przylesia. Zebrani podzielili się opłatkiem.

Z kolei na scenie zaprezentowali się członkowie kabaretu „Babsztyle”, działającego przy KGW w Chróścinie. Do gustu oglądającym przypadła zwłaszcza prezentacja znakomitego przeboju zespołu „Europe” The Final Countdown.

Na zakończenie uroczystości niesamowity aplauz wzbudził występ zespołu wokalnego „Leśne Echo” z Lubszy. Sędziwi dziadkowie i babcie nie patrząc na swój wiek i dolegliwości ruszyli do tańca. Zespół zmuszony był do bisowania. Niestety zegarki nieubłaganie wyznaczały godzinę powrotu i zakończenia tak pięknej imprezy.
Więcej nt. uroczystości w czwartkowym wydaniu „Panoramy”

Tekst i zdjęcia:
Eugeniusz Szewczuk