W Urzędzie Gminy Olszanka zapłacimy bezgotówkowo

0
fot. archiwum

Gmina Olszanka włączyła się do ogólnopolskiego programu „Polska Bezgotówkowa”. Od września w tamtejszym urzędzie funkcjonuje terminal płatniczy, za pomocą którego można dokonywać płatności kartami płatniczymi VISA i MasterCard, a także w formie płatności mobilnej BLIK.


– Z pewnością jest to duże udogodnienie dla osób załatwiających różnego rodzaju sprawy. Wszędzie, gdzie pojawi się konieczność wniesienia opłaty, np. skarbowej, będzie można ją uiścić bezgotówkowo. Ze względu na posiadany program księgowy możemy dysponować jednym terminalem płatniczym i został on zainstalowany w kasie urzędu, jednak nie powinno to stanowić żadnego problemu, bo nasz urząd nie jest duży i wszystkie referaty znajdują się bardzo blisko tej kasy – mówi Aneta Rabczewska, wójt Olszanki.

Dodajmy, że program „Polska Bezgotówkowa” jest wspólną inicjatywą uczestników rynku usług płatniczych – Związku Banków Polskich, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, agentów rozliczeniowych oraz organizacji płatniczych Visa i Mastercard.