Europejski dzień języków obcych – zabawa, nauka, motywacja do pracy

0

Dnia 26 września 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Michałowie odbył się po raz pierwszy Europejski Dzień Języków Obcych, który miał na celu ukazanie korzyści płynących z uczenia się języków oraz promowanie bogactwa kulturowego Europy. W uroczystości brali udział uczniowie, rodzice i nauczyciele placówki.


Program cieszył się dużym zainteresowaniem i nie rzadko wywoływał uśmiech na twarzach publiczności. Uczniowie klasy III, V i VI powitali nas piosenką K. Krawczyka „Europo witaj nam”, następnie usłyszeliśmy piosenkę M. Anioł pt. „Europo, nasza Europo”, która przypomniała każdemu o naszych chrześcijańskich korzeniach. Natomiast o korzyściach płynących ze znajomości języków obcych usłyszeliśmy w wierszykach recytowanych przez uczniów klasy V i VI oraz telefonicznych rozmowach  w języku niemieckim, rosyjskim i angielskim, z którymi zapoznała nas klasa III. Organizatorzy uroczystości zachęcili publiczność do wspólnej nauki słów wszystkim znanej piosenki pt. „Panie Janie” w językach: angielskim, niemieckim i francuskim. Następnie uczniowie w języku niemieckim zaśpiewali piosenkę o kolorach oraz zapoznali nas z zawodami takimi jak kominiarz, malarz, marynarz, leśniczy, młynarz i rycerz. Obejrzeliśmy pokaz filmowy pt. „Podróże po świecie”, a na zakończenie uczniowie klasy I, III, V i VI zaprezentowały wszystkim taniec „Belgijkę”.

Europejski Dzień Języków cieszył się dużym zainteresowaniem w naszej szkole, każdy mógł wziąć aktywny udział w jego obchodach, a uczniowie, którzy podjęli wysiłek organizacji zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wszyscy przekonaliśmy się, że we współczesnym świecie trzeba znać języki obce, ponieważ w dużym stopniu ułatwiają nawiązywanie nowych znajomości, podróżowanie, poznawanie innych kultur czy też nawiązywanie współpracy z zagranicznymi pracodawcami.

Paulina Pawlik