Małgorzata Jaźwa z Namysłowa zdobywczynią Grand Prix. Fotorelacja z Festiwalu „Tobie Polsko” w Pogorzeli

0

W sobotnie popołudnie 9 listopada br. w kościele parafialnym w Pogorzeli gm. Olszanka odbył się koncert laureatów XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko” pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły. Organizatorem całego festiwalu jest Gmina Olszanka.


O tytuł najlepszego wykonawcy rywalizowało 23 uczestników – laureatów. Byli wśród nich soliści, chóry, zespoły wokalne i dziecięce. Grand Prix festiwalu zdobyła Małgorzata Jaźwa z Namysłowa. Przyznano także dwa wyróżnienia specjalne. Otrzymali je zespół Viva la Musica ze Strzelec Opolskich oraz zespół wokalny z Nyskiego Studia Piosenki.

Pomysłodawczyni festiwalu Ewa Rosińska, sekretarz gminy Olszanka powiedziała, że chcąc poprzez tak piękny śpiew uczcić Święto Niepodległości, od 24 lat organizujemy go dla wszystkich, bo występują w nim przedszkolaki i seniorzy. Bierze w nim udział bardzo dużo młodzieży i właśnie na nich bardzo nam zależy. Konkurencja była spora i na bardzo wysokim poziomie.

Celem festiwalu jest popularyzacja różnorodnych pieśni o Ojczyźnie, pieśni legionowych, pieśni przejawiających nuty patriotyzmu i walki o niepodległość, w tym również patriotycznych pieśni współczesnych.

Głównym sponsorem Festiwalu jest Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. www.gaz-system.pl

tekst i zdjęcia:

Eugeniusz Szewczuk