Radośni seniorzy w Pogorzeli [fotorelacja]

0

W czwartkowe popołudnie 23 stycznia br. wyludniły się wszystkie wsie na terenie gminy Olszanka, gdyż niemal pół tysięczna rzesza seniorów spotkała się tego dnia w świetlicy wiejskiej w Pogorzeli, by świętować Dzień Babci i Dziadka, Dzień Seniora, Złote, Diamentowe i Żelazne Gody par małżeńskich.


Z tej okazji spotkali się po raz 28, bowiem taka uroczystość odbywa się na terenie Gminy Olszanka od 1992 roku. Zatem tradycji stało się zadość.

Zaproszenie wójta Gminy Olszanka Pani Anety Rabczewskiej przyjęli nie tylko seniorzy. Obecni byli proboszczowie parafii Przylesie, Wierzbnik i Pogorzela, Przewodnicząca Rady Gminy, Sekretarz UG wraz z pracownikami. Stronę muzyczną reprezentowali: akordeonista Andrzej Baściuk z Brzegu oraz cieszący się niesamowitym powodzeniem zespół wokalny „Leśne Echo” z Brzeskiego Centrum Kultury.

Były więc życzenia, kwiaty, podziękowania, medale za długoletnie pożycie małżeńskie oraz wspaniała biesiada przy znanych wszystkim dźwiękach piosenek biesiadnych, kresowych i ludowych. Sędziwi dziadkowie i babcie nie patrząc na swój wiek i dolegliwości ruszyli do tańca, aż trudno było się rozstać. Więcej nt. uroczystości w następnym czwartkowym wydaniu „Panoramy”

Tekst: Eugeniusz Szewczuk

zdjęcia: Eugeniusz Szewczuk i Mirosław Kołodziejczyk