Droga wojewódzka w Janowie już gotowa

0

Zakończył się kompleksowy remont odcinka drogi wojewódzkiej 462 w Janowie. Zakres prac obejmował m.in., modernizację jezdni na odcinku 1,2 km, korekcję dwóch niebezpiecznych łuków, chodniki, 38 indywidualnych zjazdów na posesje, 4 zatoki autobusowe i 2 przejścia dla pieszych.


– To długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Wartość zadania wyniosła 5,4 mln złotych, więc całkiem spora inwestycja. Właściwie 1,2 km drogi przebudowanej od nowa, ale przede wszystkim chodniki, których wcześniej nie było. Zupełnie nowa jakość w Janowie, 2 oświetlone przejścia dla pieszych, 4 zatoki autobusowe, to na pewno zwiększa bezpieczeństwo – mówi Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa Opolskiego.

– Długo czekaliśmy na tę inwestycję, to fakt. Były sołtys i radny pan Jan Warciak od wielu lat zabiegał, aby ta inwestycja była realizowana. Następcy, czyli pani Małgorzata Pich i pan Sławomir Barwiński również kontynuowali te starania. Myślę, że przede wszystkim udało nam się to zrealizować dzięki współpracy pomiędzy Zarządem Województwa Opolskiego a naszą gminą. Bardzo ważna jest także przychylność Rady Gminy Olszanka, która w takich sytuacjach zabezpiecza środki finansowe na wkład własny. W ciągu ostatnich 10 lat zostały zrealizowane drogi wojewódzkie w Michałowie, Obórkach, całkiem niedawno duża inwestycja w Przylesiu, a teraz Janów – mówi Aneta Rabczewska, wójt gminy Olszanka.

Dodajmy, że całe zadanie kosztowało 5 357 488,52 zł, nieco ponad 4,8 mln złotych pochodziło z dofinansowania unijnego, a 250 000,00 zł wyniósł wkład własny z budżetu Gminy Olszanka. Prace wykonała firma „REMOST” z Olesna.