Publiczny Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jankowicach Wielkich aktywną szkołą w dobie pandemii

0
fot. Szkoła

„Działalność naszej placówki w wyniku pandemii koronawirusa została ograniczona w bardzo dużym stopniu, jednak staramy się być aktywni. W oczekiwaniu na powrót dzieci do szkoły prowadzone są remonty bieżące. W ostatnim czasie gruntownie odnowiono cały korytarz szkolny oraz kilka sal lekcyjnych” – informują przedstawiciele PZSP w Jankowicach Wielkich.


Organ prowadzący – Gmina Olszanka – sfinansowała zakup szafek ubraniowych dla klas I-III, które zostały zamontowane na pierwszym piętrze budynku. Wkrótce zostaną zamontowane również kolejne szafki, tym razem dla starszych klas od IV-VIII, które za kwotę 6.000 zł zostały w całości sfinansowane przez Radę Rodziców Publicznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego.

W szkole został także rozbudowany o kolejne kamery monitoring z zewnątrz budynku, z każdej strony, co znacząco zwiększa poczucie bezpieczeństwa dzieci i pracowników szkoły. W ramach udziału placówki w licznych projektach edukacyjnych pozyskano 23 laptopy z przeznaczeniem do pracy zdalnej oraz dodatkowego dostawcę Internetu LTE na czas do podłączenia do światłowodu.

  • „Opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani mgr Teresa Krasa pozyskała sponsorów na sfinansowanie „serca na nakrętki”, które zostało zamontowane przed budynkiem naszej szkoły. Przedstawiciele SU w imieniu dyrekcji grona pedagogicznego i wszystkich uczniów placówki wręczyli darczyńcom podziękowania oraz drobne upominki wykonane przez uczniów w czasie zajęć świetlicy szkolnej. Zebrane przez społeczność szkolną nakrętki przeznaczone będą na pomoc dla osób potrzebujących naszej Gminy. W ten sposób otwieramy się na potrzeby innych i uczymy naszych uczniów prawidłowych postaw ekologicznych i społecznych. Mamy nadzieję, że do tej akcji przyłączą się wszyscy mieszkańcy naszej miejscowości. W tej chwili zbieramy nakrętki dla Kingi i Darii – sióstr bliźniaczek, które chorują na dziecięce porażenie mózgowe” – informuje Marcelina Wojnarowska Sekretarz Publicznego Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Jankowicach Wielkich.

Uwaga!
Do pojemników można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor np. po środkach spożywczych – napojach, kawie, mleku, jogurtach, chemii gospodarczej – płynach do zmywania, szamponach, kosmetykach, płynach do płukania. Ważne, by nie wrzucać tam nakrętek zanieczyszczonych niebezpiecznymi dla środowiska pozostałościami m.in. po środkach ochrony roślin, olejach silnikowych, agresywnych substancjach chemicznych itp. Nakrętki należy wrzucać luzem, nie w workach foliowych.