Lato, lato , lato czeka, razem z latem czeka rzeka……

0

Rada Sołecka , Towarzystwo Kobiet Wiejskich i sołtys Pogorzeli na powitanie lata zorganizowały ” Festyn rodzinny „ dla mieszkańców, w którym uczestniczyli dzieci , młodzież i dorośli.


Wszystkich powitała Pani Teresa Guszpit i zaprosiła do wspólnej zabawy. Wszystkie osoby mogły brać udział w konkursach . Najmłodsze dzieci pod opieką rodziców bawiły się na placu zabaw a dzieci starsze brały udział w konkursie polegajacym na szybkim zjedzeniu porcji kiślu i w konkursie rysunkowym„ Gdzie chciałbym spędzić wakacje?”. Prace bardzo kolorowe na których dominowały kolory zieleni, błękitu i zółtego przedstawiały miejsca o których marzą dzieci Na rysunkach pojawiły się góry, lasy, plaża nad morzem, słońce, woda i piramidy .

Komisja konkursowa przyznała w poszczególnych grupach wiekowych I miejsca :Hani Kociołek i Mateuszowi Romanowskiemu, II m-ca: Michalinie Zalewskiej, Oliwii Lum, Adamowi Kopij, Maćkowi Pawlickiemu, III -ca Wiktorii Pasternak, Julii Rosińskiej i Eli Śliwie oraz nagrodę pocieszenia najmłodszej uczestniczce 2-letniej Ani Lum. Wszystkie prace rysunkowe zostały wyeksponowane w tutejszej bibliotece.

Corocznie podczas pikniku plecione są wianki z kolorowych kwiatów . W tym roku dominowały czerwone róże a wianki na głowach dziewcząt prezentowały się wyjątkowo barwnie. Wiele śmiechu było przy konkurencji biegu w worku pań, również panowie dostarczyli wielu wrażeń w konkurencji wbijania gwożdzi w belkę. W tej konkurencji niewątpliwie najlepszy był Krzysztof Rosiński., chociaż pozostali panowie : Stanisław Pich,Ryszard Zalewski, Mariusz Mitek i Mariusz Kociołek poradzili sobie z tym również dobrze.

W ostatniej konkurencji polegającej na owijaniu papierem toaletowym osoby towarzyszącej udział brały pary . Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali skromne nagrody .Również dla wszystkich przygotowano słodki poczestunek, napoje i kiełbaski z grilla, które na świeżym powietrzu przy muzyce smakowały znakomicie.

Organizatorzy