„Już po pierwszym dzwonku!”- czyli rozpoczęcie roku szkolnego w PZSP w Olszance

0

Po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie 2 września 2013 roku w PZSP w Olszance odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. 

 Ceremonię rozpoczęcia poprzedziła uroczysta msza w kościele parafialnym w Pogorzeli celebrowana przez ks. Aleksandra Michała Drożdża. Podczas liturgii zostały poświęcone tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów. Po mszy św. już w budynku PZSP w Olszance odbył się apel inaugurujący rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014, w którym uczestniczyła dyrekcja , grono pedagogiczne, uczniowie, rodzice jak również zaproszeni goście. Na samym początku pani dyrektor Bożena Lorent ciepło i serdecznie powitała uczniów, nauczycieli i rodziców z okazji nowego roku szkolnego, życząc wszystkim dużo zapału do pracy, wytrwałości, optymizmu i uśmiechu na co dzień. Szczególnie gorące słowa skierowała do najmłodszych uczniów klasy pierwszej zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Następnie zapoznała uczniów i ich rodziców z przydziałem wychowawstw, przedstawiła wszystkim grono pedagogiczne. Później grupa uczniów z klasy 2a gimnazjum przedstawiła zabawną scenkę tematyczną. Z uśmiechem na twarzy, ale też z nostalgią śpiewaliśmy refren piosenki "Wakacje, znów będą wakacje …".
Nowy rok szkolny to czas podejmowania nowych wyzwań oraz kontynuacji dotychczasowych zadań. Zmiany wprowadzono również w organizacji pracy szkoły. Od teraz pracę pedagogiczną i postępy edukacyjne naszych uczniów dokumentować będziemy wyłącznie w dzienniku elektronicznym w ramach projektu „Opolska e-Szkoła, szkołą ku przyszłości”. Dziennik elektroniczny jest internetową wersją dziennika klasowego. Umożliwia rodzicom nie tylko śledzenie postępów w nauce swoich dzieci, ale również daje możliwość sprawdzenia planu lekcji oraz komunikacji z nauczycielem za pomocą krótkich wiadomości tekstowych. Obsługa programu jest prosta i przejrzysta. Po zalogowaniu się i wpisaniu hasła uzyskujemy szybki dostęp do swoich i tylko swoich danych. Dostęp dla rodziców do szkolnego e-dziennika będzie możliwy w wersji rozszerzonej poprzez Internet. Oczywiście wszystko prowadzone będzie z pełnym zachowaniem obowiązujących przepisów i bezpieczeństwa danych osobowych. Każdy rodzic będzie miał wgląd w wydarzenia i działania prowadzone w danej klasie oraz dostęp do informacji oraz ocen wyłącznie swojego dziecka. Szczegóły rodzice poznają za pośrednictwem wychowawców na wrześniowych spotkaniach z rodzicami.
Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie udali się do przydzielonych sal, gdzie wychowawcy zapoznali ich z tegorocznym planem zajęć lekcyjnych. Ten rok szkolny zapowiada się bardzo ciekawie. Życzymy wszystkim uczniom wytrwałości, zdobywania nowych umiejętności i samych bardzo dobrych ocen!

Tekst przygotowała Joanna Sowierszenko i Wioletta Perkowska, foto – Wioletta Perkowska