Piłkarska akademia w Olszance

0

W piątek 10 stycznia odbył się pierwszy trening w nowo powstałej szkółce piłkarskiej Football Academy Olszanka. Trening. dzięki uprzejmości wójt gminy Anety Rabczewskiej. odbył się w hali sportowej w Przylesiu.

W pierwszych zajęciach udział wzięło 21 młodych piłkarzy, w przedziale wiekowym 4-11 lat.
Dzieci, podzielone na dwie grupy wiekowe, mogły pod okiem trenerów spróbować swoich sił w treningu piłki nożnej, na końcu którego rozegrano mecze. Docelowo w szkółce mają powstać 4 grupy wiekowe, w przedziale 4-5, 6-7, 8-9, 10-12 lat.
Treningi w okresie zimowym odbywać się będą na hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przylesiu, a w okresie letnim na boisku Orlik Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olszance. Zajęcia odbywają się w 2 razy w tygodniu we wtorek w godzinach 16.30-18.00 oraz w piątek w godzinach 17.00-18.30.

Football Academy zaprasza wszystkie chętne dzieci z terenu gminy Olszanka, a także z terenu całego powiatu brzeskiego, do zapisania się do szkółki. Wszelkie informacje znaleźć można na stronie www.footballacademy.pl oraz kontaktując się z managerem ośrodka – Markiem Zagórskim pod numerem tel. 602256594.
Football Academy to największa sieć elitarnych szkółek piłkarskich w Polsce. Usługi szkoły skierowane są do dzieci w wieku 4-12 lat, bazując na angielskich rozwiązaniach treningowych i organizacyjnych. Plany szkoleniowe opracowane zostały przez zawodową kadrę trenerską i oparte na metodach zaczerpniętych ze szkółek angielskich oraz słynnej szkoły Ajaxu Amsterdam. Fotball Academy współpracuje z Bolton Wanderers oraz z Lechem Poznań.
– Szkółka proponuje treningi poprzez zabawę oraz edukację przez sport. Najważniejsze jest dla nas zadowolenie dziecka. Nie poddajemy naszych podopiecznych presji wyników. Kształtujemy estetykę ruchu i zarażamy pasją do piłki nożnej. Uczymy zasad FAIR PLAY na boisku i poza nim. Naszą misją jest nauczenie dziecka gry w piłkę nożną, a nie tylko rekrutowanie tych, które już to potrafią – podsumował Zagórski.

fot – W pierwszym treningu wzięło udział 21 młodych piłkarzy