Niezapomniany Komers w PSP w Olszance

0

17 dzień czerwca był wyjątkowy, tego dnia bowiem odbył się w naszej szkole komers, czyli tak naprawdę pierwszy poważny bal dla uczniów klasy szóstej. 

Dzień dla niektórych długo wyczekiwany, w którym wyglądało się zupełnie inaczej niż na co dzień. Dziewczęta prześliczne,  w zwiewnych sukienkach, specjalnych na ten dzień fryzurach, chłopcy eleganccy, w garniturach. Tę imprezę uczniowie klasy  szóstej na pewno będę długo wspominać. Tego dnia odświętnie ubrani zebrali się, by uroczystym komersem zakończyć sześcioletnią edukację. Uczniowie z pomocą swoich rodziców
 i wychowawcy  barwnie i wytwornie  przygotowali salę na tę okazję, a do samej imprezy przygotowywali się pod czujnym okiem wychowawcy pani Beaty Malczewskiej.

Bal, bo ta nazwa chyba najlepiej oddaje całokształt spotkania, rozpoczął się polonezem.

 Trzeba przyznać, że młodzież prezentowała się znakomicie. Tak też zatańczyła poloneza, czym wzruszyła nie tylko swych rodziców, wychowawcę, ale również dyrekcję i nauczycieli. Trud pana Jerzego Dróbki – nauczyciela wychowania fizycznego  nie poszedł na marne, tańczący nie pomylili kroków, a poloneza wykonali z prawdziwą gracją. Nie obyło się bez stresu, ale okazał się on zbędny, ponieważ gromkie oklaski świadczyły o tym, że taniec szóstoklasistów przypadł wszystkim do gustu.

Następnie uczniowie z klasy VI zaprosili wszystkich do obejrzenia części artystycznej.  Marcin Sidorowicz i Michał Kruczek przygotowali bardzo ciekawą prezentację- wesoły filmik przedstawiający efekty pracy projektu „Zrozumieć świat”, w którym szóstoklasiści uczestniczyli przez trzy lata, a  którym uczniowi chcieli wyrazić podziękowania swoim paniom prowadzącym projekt: p. Wioletcie Perkowskiej i p. Beacie Lemiszce za wspólne spędzone trzy lata.  Następnie Kasia Miazgowska jako prowadząca uroczystość,   zaprosiła wszystkich gości, rodziców, dyrekcję i nauczycieli do obejrzenia prezentacji, która przygotowała wspólnie ze swoją koleżanką Agnieszką Zalewską, były to  fotograficzne zagadki dla nauczycieli i rodziców, również w formie prezentacji multimedialnej.  Okazało się, iż wcale nie były one takie łatwe, nie wszyscy rozpoznali swoich  uczniów na zdjęciach jako niemowlaków, czy przedszkolaków. Śmiechu było co niemiara.  Po przedstawieniu zaproszeni goście oraz uczniowie wspólnie zasiedli do biesiadowania przy gustownie udekorowanym stole. Stoły uginały się od kolorowych kanapek, rozmaitych ciast i innych słodyczy oraz różnorodnych owoców. Wszyscy byli wdzięczni rodzicom za przygotowanie tych pyszności.

Później wszyscy udali się do części przeznaczonej do tańczenia, wspaniale  się bawili, o czym świadczą  zdjęcia obok.Przez kolejne godziny praktycznie nikt nie schodził z parkietu, tańcząc  w rytm muzyki przygotowanej przez naszych kolegów: Piotra Długosza, który pełnił rolę DJ i Kacpra Razika. Wkrótce  dołączyli do uczniów także nauczyciele i rodzice, co sprawiło, że było naprawdę  bardzo miło i rodzinnie. 

 Ten wieczór na długo pozostanie w pamięci. Było naprawdę wspaniale! Cała impreza została przygotowana do perfekcji przez rodziców uczniów klasy szóstej. Tutaj przede wszystkim należy zamieścić słowa uznania i szacunku dla rodziców, którzy poświęcili mnóstwo czasu, wysiłku i troski, aby przygotować tę imprezę i czuwać nad jej przebiegiem. Była to właściwie ostatnia okazja, kiedy uczniowie klasy szóstej mogli wspólnie spędzić czas w takim gronie. Po komersie zostaną już tylko wspomnienia wspaniałej, wspólnej, radosnej zabawy. Wspomnienia, które powrócą, gdy spojrzymy na zdjęcia… 

Tekst opracowała Joanna Sowierszenko

Foto:  Joanna Sowierszenko i  Bożena Pawłowska