Kolejne beczki ze szkodliwymi substancjami. Teraz znaleziono chemikalia w Olszance [VIDEO]

4

Kolejnych kilkaset zbiorników zawierających prawdopodobnie szkodliwe substancje znaleziono dziś (25.01) w Pogorzeli  w gm. Olszanka. Chemikalia ujawniono na terenie dawnego zakładu produkcyjnego, który obecnie jest we władaniu syndyka. Obecnie trwają czynności polegające na rozpoznaniu i zabezpieczeniu zbiorników.


Na miejscu pracują strażacy i policja. Wójt Gminy Olszanka Aneta Rabczewska powoła sztab zarządzania kryzysowego.

– Trwają czynności rozpoznawcze. Jak tylko straż pożarna zakończy działania powołujemy Gminny Sztab Zarządzania Kryzysowego, który będzie się tą sprawą zajmować na bieżąco – informuje obecna na miejscu wykrycia nieznanych substancji wójt Aneta Rabczewska.

Teren na którym znaleziono chemikalia należy do firmy w stanie upadłości, którą zarządza obecnie syndyk. Upadły, który przebywa na miejscu zdarzenia, złożył już zeznania. Plac prawdopodobnie został wcześniej wydzierżawiony.

Na razie nie wiadomo, czy sprawa ma związek z ujawnieniem w piątek (20.01) chemikaliów w Brzegu, ale nieoficjalnie mówi się, że ten proceder kwitnie od dawna na terenie całego kraju. Do tematu będziemy wracać.