Wizyta strażaków w Publicznym Przedszkolu w Olszance

0

Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych to jeden z celów podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Dnia 31.03.2017 r. przedszkole odwiedzili strażacy z OSP w Olszance: wiceprezes p. Adam Lum, wykwalifikowany ratownik p. Bartosz Lum oraz p. Bartosz Romanowski.


Dzięki życzliwości panów strażaków dzieci mogły bliżej zapoznać się z zawodem strażaka. Strażacy zaprezentowali strój i wyposażenie strażaka dziś oraz w przeszłości. Przedszkolaki wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia hełmu, kamizelki, potrzymanie węża strażackiego. Dzieci dowiedziały się też wiele na temat niebezpieczeństw czyhających na nie w domu i w przedszkolu.

Strażacy uświadomili dzieciom, że nie wolno bawić się zapałkami, zapalniczką czy  urządzeniami elektrycznymi znajdującymi się w domu oraz co należy zrobić jeśli w domu zauważymy pożar. Dzieci utrwaliły również numer alarmowy 112 i 998. Na zakończenie wizyty, dzieci podziękowały i podarowały strażakom piękne, wiosenne, kolorowe kwiaty, natomiast od strażaków dzieci otrzymały własnoręcznie wykonaną budkę dla ptaków. Dziękujemy strażakom z OSP w Olszance za wizytę w naszym przedszkolu i zapraszamy ponownie!

Zdjęcia i tekst: Marta Grabowska