Konkurs Wielkanocny w Gminie Olszanka

0

W dniu 5 kwietnia w Sali RSP w Jankowicach Wielkich zorganizowany został Gminny Konkurs Wielkanocny, w którym uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjum. Uczniowie prezentowali pisanki, palmy, a także własnoręcznie wykonanie stroiki świąteczne.


W ramach konkursu zaprezentowane zostały różnego rodzaju ozdoby i elementy tradycyjne związane z Wielkanocą. Kolorowe pisanki wykonane przez uczniów były niezwykle piękne i pokazały, że autorzy wielkanocnych dzieł są bardzo kreatywni. Jaja zdobione były m.in. woskiem, cekinami, bibułką, zwijanym papierem, a nawet sznurkiem. W wielkanocnych stroikach królował baranek i zajączek, a w palmach ręcznie wykonane kwiaty z krepiny.

Pośród 42 uczestników nagrody podzielone zostały wg wieku i kategorii. W klasach I-III pierwszą nagrodę za stroiki wielkanocne otrzymały Nikola Kotara i Hanna Kowalska. W kategorii „pisanka wielkanocna” pierwsze miejsce zdobyła z kolei Martyna Bałamut. W klasach IV-VI w kategorii „palma wielkanocna” I nagrodę zdobyła palma wykonana przez Karolinę Naspińską. W tej kategorii wiekowej najpiękniejszy stroik wykonała Weronika Naspińska, która znalazła się na miejscu I. Szymon Kowalcze, Adam Konopacki i Kacper Skwarczyński z kolei stanęli na miejscu I w kategorii „wielkanocna pisanka”.

Wśród gimnazjalistów w kategorii palma wielkanocna na najwyższym stopniu podium stanęły Joanna Wiatrowska i Nikole Bednarczyk. Najpiękniejszy stroik wielkanocny wykonała z kolei Weronika Kowalcze, a pisankę – Barbara Stefanik.

Konkurs wielkanocny to dobra okazja do kultywowania i podtrzymywania tradycji wielkanocnych. Co ważne, dzieci i młodzież same wykonały konkursowe palmy, pisanki i stroiki. Te z pewnością zostaną wykorzystane w trakcie Wielkanocy. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.