„Kraina Czarów – zupełnie nowa historia” znowu na scenach.

0

Najnowszy spektakl muzyczny Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu, pt. „Kraina czarów – zupełnie nowa historia”, którego premierowe przedstawienia odbyły się w marcu br., znowu wróciły na sceny. Kolejne wystawienia zaplanowano na 04.10 (spektakle zamknięte), a już w sobotę, 07.10.2017, skarbimierscy artyści zaprezentują spektakl na deskach Dużej Sceny Brzeskiego Centrum Kultury.


30. września 2017r. pięćdziesięcioosobowa grupa artystów z zespołów artystycznych GBP Skarbimierz zaprezentowała się publiczności w hali sportowej w Żłobiźnie, która na ten czas przeistoczyła się w wielką scenę teatralną. Publiczność po raz kolejny została zabrana w artystyczną podróż do krainy czarów z cudowna muzyką, choreografiami, grą aktorską, piosenkami, scenografią, grą świateł i bajecznymi kostiumami.

Spektakl przygotowany przez Aleksandrę Ofmańską – Kowalczyk i pozostałych pracowników GBP Skarbimierz zaprezentowany zostanie jeszcze czterokrotnie, w tym, m.in. 4 października (zamknięte spektakle dla szkół) oraz 12 października w Teatrze Kochanowskiego w Opolu jako część artystyczna wojewódzkich obchodów Święta Edukacji Narodowej.

Dodatkowo, już w sobotę 7. października, spektakl będzie można obejrzeć także w Brzegu – o godz. 18:00 na deskach Dużej Sceny Brzeskiego Centrum Kultury. Bilety, w symbolicznej cenie 5 zł dostępne są w Punkcie Informacji Turystycznej w Brzegu.

Spektakl przenosi widza do bajkowego świata postaci znanych z „Alicji w Krainie Czarów”, ale twórcy ze Skarbimierza pokazują zupełnie nową Krainę Czarów, pokazaną oczami Szalonego Kapelusznika. Widowisko jest idealną propozycją tak dla młodych, jak i starszych widzów.