X Festiwal Piastów Śląskich w Skarbimierzu – Osiedle

0

Muzyka dawna, wspaniałe utwory Giovanni Benedettto, Dawida Heinichenena, Johana Sebastiana Bacha, Johana Friedricha Fascha wykonywał zaspół Nova Silesia w specjalnym koncercie dla dzieci i młodzieży, pn. „Dialogo in Musica” w Gminnym Zespole Szkół w Skarbimierzu – Osiedle. Koncert odbył się 29. września o godz. 10.00.


Szkolna sala gimnastyczna zamieniła się tego dnia w prawdziwą salę koncertową. Instrumentaliści opowiadali o wykonywanej przez siebie muzyce i prezentowali stare instrumenty. Dzieci były niezwykle aktywne w części edukacyjnej, mówiły o innych kompozytorach tamtej epoki. Chwaliły się, że też grają na instrumentach i na zakończenie prosiły o bisy. Było inaczej niż w zamkach i pałacach, ale atmosfera była bardzo gorąca.

Festiwal Piastów Śląskich zawitał do Gminy Skarbimierz już po raz czwarty. Za każdym razem uczestnicy koncertów, które do tej pory zwykle odbywały się kościołach mieli inne wrażenia. Za każdym razem jednak, wspólne uczestnictwo w festiwalowych wydarzeniach było czasem wielkich muzycznych doznań.