Dzień Kobiet w gminie Skarbimierz

0

Tradycyjnie, początkiem marca w wielu miejscowościach Gminy Skarbimierz odbyły się różnorodne spotkania z okazji Dnia Kobiet. Były wyśpiewane i wytańczone życzenia dla Pań, czas na chwilę wspomnień przy herbatce, seanse filmowe oraz różnorodne porady praktyczne.


Największe święto odbyło się w Skarbimierzu-Osiedlu gdzie dzieci i młodzież z zespołów artystycznych GBP Skarbimierz zaprosiły Panie na piękny okolicznościowy koncert, po którym Andrzej Pulit – Wójt Gminy Skarbimierz, złożył zebranym paniom serdeczne życzenia wręczając symboliczny bukiet kwiatów pani Adzie Wojtys, przewodniczącej Rady Osiedla Skarbimierz. Potem był czas na rozmowy przy kawie i ciastku.

Wcześniej i później na podobne spotkania sołtysi zaprosili panie w Bierzowie (3. marca), Pawłowie (4. marca), Brzezinie (10. marca), Łukowicach Brzeskich (10. marca – koncert dzieci z miejscowej szkoły) i Pępicach (11. marca). Wszędzie były życzenia od panów, czasem kwiaty i dużo serdeczności.

11 marca także Stowarzyszenie Wilijki ze Żłobizny zorganizowały spotkanie dla pań, gdzie oprócz wrażeń kulturalnych (występy dzieci z GBP Skarbimierz, pokazy tanga) można było także skorzystać z wielu porad kosmetycznych i medycznych.

Dni kobiet w Gminie Skarbimierz dopełniają jeszcze seanse filmowe, z których skorzystało ok. 100 aktywnych pań z różnych miejscowości gminy oraz ponad 50 pań z Małujowic i Skarbimierza.

Wszystkim Paniom życzymy codziennej radości i wszelkiej pomyślności.