„Przyjaźń ze snu” – premiera spektaklu dziecięcych zespołów artystycznych GBP Skarbimierz

0

W dniach 16-18 maja 2019 w hali widowiskowo-sportowej w Żłobiźnie odbyła się premiera, nowego spektaklu musicalowego „Przyjaźń ze snu”. To już kolejna produkcja amatorskich zespołów artystycznych zrzeszonych przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Skarbimierzu.


Sala widowiskowo-sportowa w Żłobiźnie za sprawą imponującej scenografii przeistoczyła się w teren szkoły i placu przyszkolnego. Młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem ukazywali różne sytuacje z życia współczesnych dzieci. Gra świateł, piękne układy choreograficzne, stroje, utwory wokalne – specjalnie przygotowane na spektakl – to tylko niektóre elementy, które zachwyciły widownię. Głównym przesłaniem widowiska było to, że tylko wspólnym działaniem można wykonać nawet najtrudniejsze zadania.

W spektaklu „Przyjaźń ze snu” wystąpiło ponad 100 dzieci i młodzieży z zespołów artystycznych Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu. Na scenie prezentowały się takie zespoły taneczne jak: „Agentki”, „Stalówki”, „Urwisy”, „Miminki”, a także  grupy wokalne: „Loża mini”, „Melodia” i „Loża”. Scenariusz i choreografię przygotowała Justyna Mencel. Za teksty piosenek i przygotowanie wokalne odpowiedzialna była z kolei Aleksandra Ofmańska-Kowalczyk. Autorem scenografii i plakatu był zaś Krzysztof Kowalczyk. Realizacja dźwięku – Robert Stępień.

– Gratulujemy młodym artystom i ich najbliższym. Serdecznie dziękuję i gratuluję pracownikom przygotowującym spektakl i wszystkim pozostałym zaangażowanym w realizacje tegoż spektaklu. – przekazał dyrektor GBP Skarbimierz Andrzej Sowa.