W Kruszynie zaprezentowane zostaną pyszne potrawy kresowe

0

W niedzielę (20.10) w miejscowości Kruszyna (gmina Skarbimierz) odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, które przyniesie sporo uciech dla ducha i ciała. Mowa o IV edycji Wojewódzkiego Konkursu na Potrawę Kresową, który odbędzie się w miejscowym Domu Ludowym. Start imprezy zaplanowano na godz. 13:00.


Wydarzenie to wspaniała okazja do poszerzenia wiedzy na temat potraw kresowych. Co warto podkreślić – podobnie jak w zeszłym roku – organizatorzy przewidują także degustacje. Oprócz wymiaru kulinarnego konkurs ma również wymiar integracyjny – jest okazją do spotkania mieszkańców gmin województwa opolskiego. To także szansa m.in. na pogłębianie wiedzy o produktach z Kresów, wytwarzanych w gospodarstwach i u rzemieślników z województwa opolskiego. 

Potrawy kresowe zgłoszone do konkursu oceniane będą przez profesjonalne jury. Choć rywalizacja nie jest najważniejsza w przypadku tej imprezy, to z pewnością nagrody będą dobrym podziękowaniem za podtrzymywanie tradycji kuchni kresowej. Organizatorzy zaplanowali także część artystyczno-koncertową. Na scenie zaprezentują się takie grupy i zespoły jak: „Kresowianki” ze Skarbimierza-Osiedle, grupa dzieci z Przedszkola „Poziomka”, zespół „Bożenki” z Lubszy oraz zespół „Fermata”. 

Dla przypomnienia, wydarzenie odbędzie się w niedzielę (20.10) o godz. 13:00 w Domu Ludowym w Kruszynie. Wstęp bezpłatny. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Skarbimierz Andrzeja Pulita. Organizatorami imprezy są: Urząd Gminy w Skarbimierzu, Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu, Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, Opolskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „Teraz Wieś” w Łosiowie, Sołtys Kruszyny Anna Drozd i miejscowa Rada Sołecka. Wydarzenie dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.