„Obudź się” czyli sceniczny głos młodzieży

0

Listopad upłynie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Skarbimierzu pod znakiem premiery najnowszego spektaklu grupy artystycznej „Loża”. To flagowy zespół działający przy GBP, który przyzwyczaił widzów do mega produkcji artystycznych realizowanych z ogromnym rozmachem scenicznym. Przed nami premiera spektaklu, pt. „Obudź się”, który – jak podkreślają twórcy – jest głosem młodzieży.


„Alicja w krainie czarów”, „Kopciuszek”, czy „Aladyn” – to tytuły spektakli, które w ostatnich latach zrealizowali instruktorzy GBP Skarbimierz ze swoimi grupami. Za każdym razem widowiska przepełnione są wspaniałą muzyką, tańcem, wokalem i piękną scenografią. Przedstawienia realizowane są z ogromnym rozmachem, a twórcy często wykorzystują różnorodne efekty specjalne i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Wszystko dla widzów, by przenieść ich do magicznego świata teatru, musicalu i świata scenicznego.

W GBP Skarbimierz trwają właśnie ostatnie próby do premiery najnowszego spektaklu. Twórcami przedstawienia, które wystawione zostanie pod tytułem „Obudź się”, są: Aleksandra Ofmańska-Kowalczyk (scenariusz, choreografia, teksty piosenek), Justyna Mencel (choreografia), Małgorzata Dziura (kostiumy), Irena Bednarek (kostiumy), Krzysztof Kowalczyk (scenografia, światła, plakat) oraz Paweł Zawada (opracowanie muzyczne).

Po widowiskowych inscenizacjach bajek, m.in. Disneya, pomysłodawczyni najnowszego spektaklu (tj. wspomniana wyżej A. Ofmańska-Kowalczyk) oddaje tym razem głos młodzieży. W widowisku poruszone zostaną różnego rodzaju problemy współczesnego świata – począwszy od tych związanych z emocjami i ich wyrażaniem, po te, które dotyczą tego co tu i teraz, ekologii, czy spraw materialnych. W procesie twórczym nie zabrakło wielogodzinnych rozmów z odtwórcami głównych ról i dywagacji na wyżej wymienione tematy. Sam spektakl jest ukoronowaniem wielomiesięcznej pracy młodych adeptów sztuki z Grupy Artystycznej „Loża”.

– Ideą naszego spektaklu jest myśl, że wszyscy tworzymy świat, w którym żyjemy – wszyscy bez wyjątku! Dlatego też wszyscy powinniśmy o niego i siebie nawzajem dbać. W tekście jednej z piosenek, którą usłyszeć będzie można w naszym widowisku, zawarłam słowa, że „świat do wszystkich z nas należy, w każdego tak samo wierzy, nie stawia granic między nas” – to właściwie nasze motto. „Obudź się” to zupełnie inny spektakl niż te – bajkowo-baśniowe – które realizowaliśmy wcześniej. Liczymy jednak, że widzowie przyjmą go równie entuzjastycznie. – przekazała Aleksandra Ofmańska-Kowalczyk.

Premierę widowiska zaplanowano na piątek, sobotę i niedzielę (15-17 listopada 2019) o godz. 18:00 w hali widowiskowej w Żłobiźnie. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 13. roku życia. Wejściówki na pokazy premierowe dostępne będą w biurze GBP Skarbimierz (ul. Jaśminowa 1, Żłobizna, 49-305 Brzeg) od 7. listopada. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.