Ruszył nabór zgłoszeń do VIII Przeglądu Pieśni Pokutnej i Pasyjnej [odwołane]

0

Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu rozpoczęła nabór zgłoszeń do ósmej edycji Przeglądu Pieśni Pokutnej i Pasyjnej. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę 21. marca. Wykonawcy najpierw zaprezentują się na przesłuchaniach konkursowych, a następnie – wybrani przez jury – wystąpią w koncercie galowym.


Do muzycznej rywalizacji zgłaszać się mogą chóry, zespoły, soliści, duety i schole. W tym roku, przesłuchania konkursowe rozpoczną się o godzinie 10:00 w Gminnym Zespole Szkół w Skarbimierzu. Następnie, o godzinie 17:00 w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skarbimierzu-Osiedle odbędzie się uroczysta Msza Święta i koncert galowy laureatów. 

W zeszłorocznej edycji udział wzięło kilkadziesiąt podmiotów wykonawczych. Jury podkreślało niezwykle wysoki poziom artystyczny. Co więcej, sami uczestnicy wskazywali, że atmosfera skarbimierskiego przeglądu jest wyjątkowa i podniosła. Co warto zauważyć – w tym festiwalu bardzo ważny jest przekaz artystyczny i właściwe oddanie treści pieśni pokutnych i pasyjnych, w tym ich przesłania religijnego. 

Wydarzenie honorowym patronatem objęli: Andrzej Buła – Marszałek Województwa Opolskiego oraz Andrzej Pulit – Wójt Gminy Skarbimierz. Organizatorami Przeglądu są: Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu, Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skarbimierzu-Osiedle, przy wsparciu: Gminnego Zespołu Szkół w Skarbimierzu, Województwa Opolskiego, Urzędu Gminy Skarbimierz, Banku Spółdzielczego w Brzegu oraz Nadleśnictwa Brzeg. 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.gbpskarbimierz.naszabiblioteka.com.


Drodzy Państwo w trosce o nasze bezpieczeństwo, w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną została podjęta decyzja o odwołaniu IX Wojewódzkiego Konkursu na Pieśń Pokutną i Pasyjną w Skarbimierzu Osiedle. Do zobaczenia za rok.

Organizatorzy